h Dolar 33,0636 % -0.01
h Euro 36,1755 % -0.01
h Sterlin 43,0168 % -0.06
h Altın (Gr) 2.617,52 %0,14
h BIST100 11.191,95 %0,52
a

Batman Üniversitesi, enerji alanında uzmanlaşma çalışmaları kapsamında “Enerji Sistemleri Analizi ve Batman Enerji Zirvesi” adlı iki kitabın tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtım programına, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Batman Belediye Başkan Yardımcısı Ali Eraslan, Doç. Dr. Mehmet Rıda Tür ve projede görev alan akademisyenler katıldı.

Kitabın editörlüğünü, Prof. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, Doç. Dr. Mehmet Rıda Tür ve Öğretim Görevlisi Caner Tekin yaptı. Batman Üniversitesi’nin akademik kadrosunda yer alan 16 akademisyen tarafından hazırlanan kitap, 12 bölümden oluşuyor. Doç. Dr. Mehmet Rıda Tür, programda yaptığı konuşmada, “Batman Üniversitesi enerji alanında uzmanlaşma unvanını aldıktan sonra enerji analizi kitabı ve enerji zirvesi kitabı ile ilgili iki etkinlik düzenledik. Bu etkinliklerdeki sunumların içeriğini basılı kitap olarak bugün yayımlamaktan mutluluk duyuyoruz. Kitabımız, enerji analiziyle ilgili konuları içeriyor ve çeşitli santrallerin yanı sıra rüzgar, güneş, jeotermal ve nükleer gibi popüler santrallerin sunumlarına da yer veriyor. Zirve kitabımız ise zirveye katılanların sunumlarını içeriyor ve gönderilen bildirilerin de basılı haliyle sunuluyor. Bu şekilde iki bilimsel kitaba ritüel kazandırmış olduk” dedi.

Tanıtımın ardından Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Batman Enerji Zirvesi ve Enerji Sistemleri Analizi kitabını öğretim görevlilerine hediye etti. Hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından program sona erdi.

500 yıllık ‘1001 Hatim’ geleneğinin duası tamamlandı

Sıradaki haber:

500 yıllık ‘1001 Hatim’ geleneğinin duası tamamlandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.