h Dolar 32,9809 % 0.22
h Euro 35,3706 % 0.22
h Sterlin 41,9528 % 0.06
h Altın (Gr) 2.457,96 %0,26
h BIST100 10.679,98 %-0,82
a

Şehit 9 asker, teröristlerin Pençe-Kilit bölgesinde düzenlediği saldırı sonucunda hayatını kaybetti. Şırnak 23. Piyade Tümen Komutanlığı’nda gerçekleştirilen törenle şehitler memleketlerine uğurlandı.
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bir askeri üsse sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 9 askerin şehit olduğunu ve 20 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
23. Piyade Tümen Komutanlığı’ndaki törende, Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur, Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın, Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir, Piyade Sözleşmeli Er Emrullah Gülmez, Piyade Üsteğmen Gökhan Delen, Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün, Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu, İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin ve Sözleşmeli Er Murat Atar’ın cenazeleri Türk bayrağına sarılı olarak alana getirildi ve katafalka konuldu. Saygı duruşunda bulunulduktan sonra şehitlerin öz geçmişleri okundu ve dua edildi.
Hayatını kaybeden askerlerden Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur Niğde’ye, Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın Adıyaman’a, Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir Kahramanmaraş’a, Piyade Sözleşmeli Er Emrullah Gülmez Kahramanmaraş’a, Piyade Üsteğmen Gökhan Delen Aksaray’a, Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün Gaziantep’e, Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu İstanbul’a, İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin Eskişehir’e ve Sözleşmeli Er Murat Atar Ordu’ya gönderilmek üzere ambulansla Şerafettin Elçi Havaalanı’na götürüldü.
Törene; Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Şırnak Valisi Cevdet Atay, 23. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Emre Tayanç, Şırnak İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Murat Bulut, kuvvet komutanları, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, asker, polis ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kahramanmaraş Valiliği, şehit ailesi hakkında açıklama yaptı.

Sıradaki haber:

Kahramanmaraş Valiliği, şehit ailesi hakkında açıklama yaptı.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.