h Dolar 31,0335 % 0.08
h Euro 33,8024 % 0.08
h Sterlin 39,4460 % 0.59
h Altın (Gr) 2.024,35 %0,32
h BIST100 9.374,06 %0,67
a

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Fatih Camii’nde bıçaklı saldırıya uğrayan ve ağır yaralanan imam Galip Usta’yı ziyaret etti. Bağlı olduğu Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Galip Usta’yı ziyaret eden Erbaş, doktorlardan hastanın durumu hakkında bilgi aldı. Erbaş, “Doktorlarımız büyük bir çaba sarf ediyor. Biz de durumu takip ediyoruz. Allah sağlık ve afiyet versin, en kısa zamanda sağlığına kavuşmanı diliyoruz” ifadelerini kullandı. Ziyaretten dolayı teşekkür eden Usta ise Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a minnettarlığını iletti.

Erbaş, basın mensuplarına saldırgan hakkında da konuşarak “Allah onu ıslah etsin, hidayet nasip etsin. Adalet mutlaka tecelli edecektir ve gereken ceza verilecektir. Milletimizi sağ duyulu olmaya, birlik ve beraberliğe davet ediyoruz. Bu tür kötülüklere karşı birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Emniyet güçleri gerekli önlemleri almaktadır ve bu konuda büyük bir çaba içerisindedir. Onlara da teşekkür etmek istiyorum. Millet olarak birlik ve beraberlik içinde bu tür olaylara karşı duracağız” şeklinde konuştu.

Fatih Camii’nde Cuma namazını kıldırması ve hutbe okuması konusunda ise Erbaş, “Fatih Camii İstanbul’un en güzel, tarihi ve köklü camilerinden biridir. Fatih Camii’nde sadece imam olmak değil, cemaat olmak bile büyük bir şereftir. Mihrap, minber ve kürsü gibi görevlerde bulunmak büyük bir onurdur. Bugün biz de bu onura erişmeye çalıştık. Allah tüm hocalarımızdan razı olsun” şeklinde konuştu.

Gölcük Tabiat Parkı Karlarla Beyazlandı! – Buz Tutmasıyla Göz Kamaştıran Manzaralar

Sıradaki haber:

Gölcük Tabiat Parkı Karlarla Beyazlandı! – Buz Tutmasıyla Göz Kamaştıran Manzaralar

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.