h Dolar 31,0369 % 0.1
h Euro 33,7815 % 0.1
h Sterlin 39,3738 % 0.41
h Altın (Gr) 2.024,93 %0,35
h BIST100 7.962,34 %3,14
a
  • Vakit
  • Teknoloji
  • TEKNOFEST 2024’te rekor katılım hedefi için bilgilendirme konferansları düzenleniyor

TEKNOFEST 2024’te rekor katılım hedefi için bilgilendirme konferansları düzenleniyor

TEKNOFEST 2024 için Niğde'de düzenlenen bilgilendirme seminerinde, okul müdürleri ve öğretmenler, yarışmalara katılmak isteyenlerin başvuru tarihini ve ayrıntıları öğrendi. TEKNOFEST'in havacılık, uzay ve teknoloji festivalleri aracılığıyla profesyonelleri ve gençleri teknolojik gelişmelere teşvik etmeyi amaçladığı belirtilirken, başvuru yapacak kişilerin üyelik ve takım oluşturma gereksinimi olduğu vurgulandı. 2024 TEKNOFEST'in Adana'da düzenleneceği, kategorilerin ilkokuldan üniversiteye kadar geniş bir yelpazeyi kapsadığı ifade edildi.

TEKNOFEST 2024 İçin Niğde’de Bilgilendirme Semineri Verildi

TEKNOFEST 2024 için toplamda 75 milyon TL ödül ve maddi destek sağlanacak olup, bu kapsamda Niğde Belediyesi Konferans Salonu’nda bir bilgilendirme semineri düzenlendi. Niğde İl Sorumlusu Büşra Nur Yıldırım’ın sunumuyla gerçekleştirilen seminere okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. “TEKNOFEST ile Gelecek Sensin” sloganıyla gerçekleşecek yarışmalara başvuru yapacak olanların 20 Şubat 2024 tarihine kadar başvuru yapabilecekleri belirtildi. Büşra Nur Yıldırım, amacın, profesyonelleri ve gençleri teknolojik gelişmelere teşvik etmek olduğunu vurgulayarak, “Bugün burada tüm okullardan okul müdürlerini ve her okuldan birer TEKNOFEST temsilcisi öğretmenimize bilgilendirme konferansı yapıyoruz. 2024 TEKNOFEST Adana’da düzenlenecek. TEKNOFEST, 46 ana kategoriden ve 117 alt kategoriden oluşuyor. Öğrencilerimizi bu ekosisteme dahil etmek adına okullarda sunumlar gerçekleştiriyor ve onlara bilgilendirmeler yapıyoruz. TEKNOFEST, Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir. Hem profesyonelleri hem de gençleri teknolojik gelişmelere teşvik eden bir dizi yarışma, etkinlik ve gösterileri içermektedir. Biz de öğrencilerimizi bu etkinliklere katılım sağlamaları için teşvik etmek istiyoruz. Niğde için hedefimiz, 2023 yılından daha fazla katılım elde etmektir” şeklinde konuştu.

Yarışmanın son başvuru tarihi olan 20 Şubat’a dikkat çeken Yıldırım, “Başvurularını gerçekleştirecek kişilerin üye olmaları gerekmekte ve bir takım oluşturarak projelerini açıklamaları gerekmektedir. Kategorilerimiz ilkokuldan üniversiteye kadar olan herkesi kapsamaktadır, özel sektör dahil” ifadelerine yer verdi.

Teknofest 2024’te rekor katılım bekleniyor: İşte bilgilendirme konferanslarının detayları

Sıradaki haber:

Teknofest 2024’te rekor katılım bekleniyor: İşte bilgilendirme konferanslarının detayları

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.