h Dolar 33,0870 % 0.16
h Euro 36,2081 % 0.16
h Sterlin 43,0985 % 0.41
h Altın (Gr) 2.612,65 %-0,33
h BIST100 11.134,08 %-0,05
a
  • Vakit
  • Teknoloji
  • Genç mühendisler, mezuniyet sonrasında enerji sektöründeki keşiflerle adından söz ettirmeye başladı

Genç mühendisler, mezuniyet sonrasında enerji sektöründeki keşiflerle adından söz ettirmeye başladı

Sinop Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü mezunları, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde geleceğin enerji teknolojilerini keşfetmek için ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında, mezun mühendisler Akkuyu NGS proje ve inşaatının güncel durumu hakkında bilgiler edindi. Ayrıca, saha gezisi ve projeleri inceleyerek enerji verimliliği ve çevresel sürdürülebilirlik konularında projeleri gözlemleme fırsatı buldular. Bu ziyaret, mühendislerin sektördeki önemli bilgileri elde etmelerini sağladı.

Sinop Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde geleceğin enerji teknolojilerini keşfetti. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde düzenlenen Akkuyu NGS Proje Yarışması’nın finaline katılan Sinop Üniversitesi’nin NEMARG takımı, “TULPAR Uzay Aracı” projesiyle üçüncülük ödülüne layık görüldü. Ödülün bir parçası olarak, öğrenciler Akkuyu NGS’yi ziyaret etti. Mezun olan mühendisler, proje ve inşaat hakkında detaylı bilgiler edinirken, sektördeki son gelişmeleri takip etme ve nükleer enerji üretimindeki teknolojik ilerlemeleri inceleme fırsatı buldu.

Ziyaret sırasında NEMARG takımı, Akkuyu NGS’nin farklı bölümlerini gezip saha çalışmaları ve projeler hakkında kapsamlı bilgiler edindi. Mühendisler, santralin işleyişini yakından inceleyerek güvenli ve sürdürülebilir enerji üretimi konusundaki son teknolojik yenilikleri değerlendirdi.

Mezun öğrenciler, ziyaretin nükleer enerjinin geleceği hakkında önemli bir anlayış sağladığını vurguladılar. Ayrıca, saha incelemeleri ve projeler hakkında detaylı bilgiler edinmenin yanı sıra enerji verimliliği ve çevresel sürdürülebilirlik konularında gerçekleştirilen projeleri yerinde gözlemleme fırsatı buldular.

YÖK ile BTK arasında yapay zeka alanında iş birliği protokolü

Sıradaki haber:

YÖK ile BTK arasında yapay zeka alanında iş birliği protokolü

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.