h Dolar 33,1952 % -0.11
h Euro 36,0226 % -0.11
h Sterlin 42,8115 % -0.31
h Altın (Gr) 2.548,96 %-1,98
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Ekonomi
  • Malatya’daki sorunlar, MÜSİAD Genel Merkezi’nde görüşüldü

Malatya’daki sorunlar, MÜSİAD Genel Merkezi’nde görüşüldü

Malatya MÜSİAD Şubesi Başkanı Yunus Akçin, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile yapılan toplantıda Malatya'nın taleplerini iletti. Toplantıda, Eximbank Malatya şubesinin Şubat sonu açılışının müjdesi alındı ve deprem bölgesi olan Malatya'da faaliyet gösteren müteşebbislerin teminat sıkıntısı yaşadığı ve bu konuda özel çalışma yapılması gerektiği belirtildi. SGK ve Maliye borçlarının yapılandırılmasında talep edilen teminatın kaldırılması gerektiği vurgulandı.

MÜSİAD Malatya Şubesi Başkanı Yunus Akçin, Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın da katıldığı bir toplantıda Malatya’nın taleplerini ilettiklerini belirtti. MÜSİAD 2023 Yılı Değerlendirme ve 2024 Yılı Beklentileri programına Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Bakan Yardımcıları ve diğer üyeler katıldı. Toplantıya katılan Yunus Akçin, Bakan Bolat’a Malatya’nın taleplerini iletebildiklerini söyledi. Akçin, “Bakanımızdan, Eximbank Malatya şubesinin Şubat sonunda açılışının gerçekleşeceği müjdesini aldık. Ayrıca, SGK ve Maliye borçlarının yapılandırılmasında deprem bölgesi olduğumuz için istenen teminatın kaldırılması gerektiğini ilettik. Deprem bölgesinde faaliyet gösteren işletmelerin teminat sıkıntısı yaşadığını ve bu konuda özel bir çalışma yapılmasını talep ettik.” şeklinde konuştu.

İyi yerde uygulanan doğru projeler her zaman başarıya ulaşıyor

Sıradaki haber:

İyi yerde uygulanan doğru projeler her zaman başarıya ulaşıyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.