h Dolar 33,0679 % 0.08
h Euro 36,1213 % 0.08
h Sterlin 42,9479 % 0.14
h Altın (Gr) 2.570,12 %0,35
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Ekonomi
  • Konyalı sanayicilere, 450 milyon dolarlık proje hakkında bilgilendirme yapıldı

Konyalı sanayicilere, 450 milyon dolarlık proje hakkında bilgilendirme yapıldı

Konya Sanayi Odası tarafından düzenlenen bir toplantıda, Türkiye Yeşil Sanayi Projesi tanıtıldı. Konya Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Zahid Çatlı, yeşil dönüşüm için çalışmalar yaptıklarını ve Konyalı sanayicilere 450 milyon dolar bütçeli projeden yararlanmaları çağrısında bulundu. Konya Valisi Vahdettin Özkan, çevre üzerindeki baskıların arttığını ve bu projelerden faydalanmanın önemini vurguladı. KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, projeye 250 milyon dolarlık destek sağlayacaklarını belirtti. TÜBİTAK TEYDEP Başkan Yardımcısı Dr. Alp Eren Yurtseven ise projenin dönüşüm için büyük bir fırsat sunduğunu söyledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ali Murat Sürekli ise projenin işletmelerin rekabet gücünü artıracağını ifade etti.

Konya Sanayi Odası (KSO), Türkiye Yeşil Sanayi Projesi Tanıtım Toplantısı düzenledi. KOSGEB ve TÜBİTAK’ın desteğiyle hayata geçirilen proje, Konya Sanayi Odası’nda tanıtıldı. Konya Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Zahid Çatlı, Konya sanayisinin yeşil dönüşümü için yapılan çalışmaları anlattığı toplantıda, Konyalı sanayicilere 450 milyon dolar bütçeli Yeşil Sanayi Projesi’nden yararlanma çağrısı yaptı. Toplantıya, Konya Valisi Vahdettin Özkan, KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, TÜBİTAK TEYDEP Başkan Yardımcısı Dr. Alp Eren Yurtseven ve Konyalı sanayiciler katıldı. Proje, sanayinin yeşil dönüşümünü destekleyerek çevre üzerindeki baskıları azaltmayı hedefliyor.

2023 yılı için “İhracat Yıldızları” isimli bir program düzenlendi ve sonuçlar açıklandı.

Sıradaki haber:

2023 yılı için “İhracat Yıldızları” isimli bir program düzenlendi ve sonuçlar açıklandı.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.