h Dolar 33,0932 % 0.2
h Euro 36,2077 % 0.2
h Sterlin 43,0479 % 0.35
h Altın (Gr) 2.620,95 %-0,02
h BIST100 11.134,08 %-0,05
a
  • Vakit
  • Ekonomi
  • Erzincan’da kümes hayvanları sektörü büyümesini sürdürüyor

Erzincan’da kümes hayvanları sektörü büyümesini sürdürüyor

Erzincan Tarım ve Orman Müdürü, Ergan köyündeki tavuk çiftliğini ziyaret etti. İşletme sahibi, yılda 60 bin tavuk üretimi gerçekleştirdiklerini söyledi. İl Müdürü ise yatırımların etlik piliç yetiştiriciliğini tetiklediğini ve yeni iş kolları oluşmaya başladığını belirtti.

Erzincan Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin, Ergan köyünde bulunan tavuk çiftliğini ziyaret etti. Çiftlik, 2015 yılında 30 bin tavuk kapasitesiyle kurulmuş ve 2022 yılında ikinci kümesin eklenmesiyle kapasitesi 60 bine çıkarılmıştır. Hayati Terzioğlu adlı işletme sahibi, çiftlikte Et ve Süt Kurumu Erzincan Tavuk Kombinasına sözleşmeli olarak üretim sağladıklarını ve yılda 6 dönemde toplamda 60 bin tavuk ürettiklerini belirtti. Terzioğlu, 25 yaşında sektöre adım attığını ve 8 yıldır Ergan köyündeki Etlik Tavuk Çiftliği’nde faaliyet gösterdiklerini ifade etti. Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Şahin, Erzincan’daki Et ve Süt Kurumu’nun etlik piliç yetiştiriciliğine olan yatırımları tetiklediğini ve bölgede modern etlik piliç yetiştiriciliği sayesinde yeni iş kolları ve istihdam alanlarının oluştuğunu söyledi. Şahin, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak üreticilere destek vermeye devam edeceklerini ve yatırımlarını gerçekleştiren üreticilere hayırlı kazançlar dilediklerini vurguladı.

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, TÜDKİYEB heyetini kabul etti

Sıradaki haber:

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, TÜDKİYEB heyetini kabul etti

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.