h Dolar 33,1952 % -0.11
h Euro 36,0226 % -0.11
h Sterlin 42,8115 % -0.31
h Altın (Gr) 2.548,96 %-1,98
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Ekonomi
  • Büyükşehir, kaliteli hizmetlere kesinlikle taviz vermiyor

Büyükşehir, kaliteli hizmetlere kesinlikle taviz vermiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de 6 yönetim sistemi entegre eden ilk ve tek belediyedir. Şimdi ise İnovasyon Yönetim Sistemi Belgesi'ni de almaya hak kazanmıştır. Bu belge sayesinde inovasyon faaliyetleri daha etkili bir şekilde planlanacak ve uygulanacaktır. Bursa Büyükşehir Belediyesi, teknolojiden faydalanarak Bursa'yı daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir hale getirme hedefine adımlarla ilerlemektedir. Belge, TSE Yönetim Kurulu Başkanı tarafından Başkan Aktaş'a teslim edilmiştir.

Türkiye’nin ilk ve tek 6 yönetim sistemini entegre kullanan Büyükşehir Belediyesi olan Bursa Büyükşehir Belediyesi, İnovasyon Yönetim Sistemi Belgesi’ni alarak kalite yolculuğuna devam ediyor. Başkan Aktaş, belge tesliminde emeği geçen ekibine teşekkürlerini iletti. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Dairesi Başkanlığı’nı kurarak teknoloji ve inovasyonun fırsatlarını en etkili şekilde kullanmayı hedefliyor. Altyapıdan üst yapıya kadar birçok alanda projeler geliştirerek Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, daha önce aldığı çeşitli yönetim sistemi belgeleriyle hizmetlerini standart hale getirmişti. Şimdi ise TS EN ISO 56002 İnovasyon Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazanarak inovasyon faaliyetlerini daha etkili bir şekilde planlamayı, uygulamayı ve geliştirmeyi amaçlıyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, belgeyi TSE Sektör Buluşmaları Toplantısı’nda TSE Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Sami Şahin’den aldı. Aktaş, alınan belgeyle gurur duyduklarını ve inovasyona verdikleri önemi vurguladı. Aynı zamanda kaynakların doğru ve verimli kullanılması adına yalın belediyecilik uygulamalarını başarıyla gerçekleştirdiklerini belirtti. TSE Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Sami Şahin ise Bursa’nın ekonomik olarak önemli bir konuma sahip olduğunu ve inovasyonun önemine değindi. BTSO Başkanı İbrahim Burkay ise G7 ekonomilerine ulaşmanın teknoloji, AR-GE ve inovasyonla mümkün olduğunu ifade etti. Belge teslimi, TSE Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Sami Şahin tarafından gerçekleştirildi.

Kırklareli’nde Tarımsal Üreticiler Yatırımlar Konusunda Bilgilendirildi

Sıradaki haber:

Kırklareli’nde Tarımsal Üreticiler Yatırımlar Konusunda Bilgilendirildi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.