h Dolar 33,0628 % 0.07
h Euro 36,1283 % 0.07
h Sterlin 42,9398 % 0.11
h Altın (Gr) 2.568,96 %0,31
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Ekonomi
  • Akıllı telefonlar ve bluetooth kulaklıklar, 2023 yılında en çok tercih edilen teknolojik ürünler oldu.

Akıllı telefonlar ve bluetooth kulaklıklar, 2023 yılında en çok tercih edilen teknolojik ürünler oldu.

Teknosa, 2023 yılında en çok tercih edilen teknoloji ürünlerini açıkladı. Akıllı telefonlar, bluetooth kulaklıklar, tabletler, şarjlı süpürgeler ve fritözler popülerliğini korurken, televizyonlar ve gaming notebooklar da ilgi gördü. En çok tercih edilen ürünler arasında akıllı telefonlar, LCD TV'ler, notebooklar, tabletler, şarjlı süpürgeler, akıllı saatler, bluetooth kulaklıklar, robot süpürgeler ve fritözler yer aldı. Siyah renkli telefonlar ve 55-65 inç ekran boyutlu televizyonlar öne çıktı. Akıllı telefonlar ve LCD TV'ler her yaş grubu tarafından ilgi gördü.

Teknosa, Türkiye’nin önde gelen teknoloji perakendeciliği ve e-ticaret markalarından biri olarak, 2023 yılında teknoloji alışveriş tercihlerini açıkladı. Akıllı telefonlar ve bluetooth kulaklıkların listenin başında yer aldığı görülürken, tabletler ve pratikliğiyle öne çıkan şarjlı süpürgeler ve fritözler de popülerliklerini sürdürdü.

Sabancı Holding’in bir iştiraki olan Teknosa, 2023 yılında en çok talep gören teknoloji ürünlerini açıkladı. Şirket verilerine göre, akıllı telefonlar ve bluetooth kulaklıklar en çok satın alınan ürünler arasında yer alırken, tabletler de eğitim ve eğlence aktivitelerinin gözdesi olmaya devam etti. Evlerde kullanım kolaylığı sağlayan şarjlı süpürgeler ve fritözlere yönelik talep artarken, yüksek çözünürlüklü ve büyük ekranlı televizyonlara olan ilgi de devam etti. Oyun oynamak için her yerde kullanılabilen gaming notebook’ların satışları da önceki yıla göre artış gösterdi.

2023 yılında en çok tercih edilen teknoloji ürünleri arasında akıllı telefonlar, LCD TV’ler, notebook’lar, gaming notebook’lar, tabletler, Teknogaranti, şarjlı süpürgeler, akıllı saatler, bluetooth kulaklıklar, robot süpürgeler ve fritözler yer aldı. Yüksek hafızalı telefonlara olan ilgi de 2023 yılında artmaya devam etti. Akıllı telefonlarda ise 128 GB ve ardından 256 GB hafıza tercih edildi. En çok tercih edilen renk siyah oldu ve siyah rengi beyaz, mavi ve gece renkleri takip etti.

Müşterilerin en çok tercih ettiği televizyon ekran boyutları ise sırasıyla 55, 65 ve 50 inç oldu. Ultra HD (4K) televizyonlara olan ilgi de artarak devam etti. Gaming notebook’lar, şarjlı süpürgeler, tabletler ve tam otomatik espresso makineleri ise önceki yıla göre ciro payında en fazla artış gösteren ürünler oldu. Teknosa’nın tüm satışları içinde ise gaming notebook’lar, şarjlı süpürgeler ve fritözler en çok artış gösteren ürünler oldu.

Akıllı telefonlar, adet bazında yüzde 34’lük bir artış göstererek en büyük büyümeyi yaşadı. Bu artış, telefon şarj aletleri ve kablolar gibi tamamlayıcı ürünlere de yansıdı. Bluetooth kulaklıklar ve erkek bakım kitleri de adet bazında en çok artan ürünler arasında yer aldı. Elektrikli bisiklet, IPL-Lazer Epilasyon ve ütü ise önceki yıla göre popülerlik kazandı.

Akıllı telefonlar ve LCD TV’ler, yaş farkı gözetmeksizin geniş bir ilgi gördü. 30-40 yaş arası müşterilerin tercihleri daha çok tabletler, fritözler, akıllı saatler ve notebook’lar oldu. Bluetooth kulaklıklar ise 20-30 yaş arası müşterilerin daha çok dikkatini çekti.

Domates İhtisas Fuarı ziyaretçilerini bekliyor

Sıradaki haber:

Domates İhtisas Fuarı ziyaretçilerini bekliyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.