h Dolar 33,0587 % -0.08
h Euro 36,0358 % -0.08
h Sterlin 42,7490 % -0.22
h Altın (Gr) 2.555,07 %-1,75
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Yüksekova’da kar kalınlığı 20 santimetreyi aştı: Araçlar kar altında kayboldu

Yüksekova’da kar kalınlığı 20 santimetreyi aştı: Araçlar kar altında kayboldu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde etkili olan kar yağışı, araçların kar altında kalmasına ve yolların ulaşıma kapanmasına neden oldu. Kar kalınlığı ilçe merkezinde 20 santimetreyi, yüksek rakımlı bölgelerde ise yer yer 1 metreyi aştı. Sürücüler ilerlemekte güçlük çekerken, gençler kar yağışını fırsat bilerek kartopu oynadı ve kardan adam yaparak fotoğraflarını çekti. Karla mücadele ekipleri yol temizleme çalışmalarına devam ediyor. Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde kar yağışı etkili oldu ve araçlar beyaza büründü. Meteoroloji uyarıları sonrasında ilçe merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreyi aştı. Yüksek rakımlı bölgelerde ise yer yer 1 metreyi bulan kar kalınlığıyla sürücüler zor anlar yaşadı. Yüksekova-Van ve Yüksekova-Şemdinli karayollarında da tipi nedeniyle ilerlemekte zorlanıldı. Ancak gençler ise kar yağışını fırsat bilerek dışarı çıkıp kartopu oynadı ve kardan adam yaptı. Kar yağışının keyfini çıkaran gençler, bu güzel manzarayı fotoğrafladı. Yüksekova Karayolları 17. Şube Şefliği, Yüksekova Belediyesi ve İl Özel İdaresi ekipleri ise kar temizleme çalışmalarını sürdürdü. Bu nedenle okullarda bir günlük tatil ilan edildi. Hakkari İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 12 Ocak 2024 Cuma günü il genelinde eğitim-öğretime ara verildi.

Nilüfer Belediyesi, kaçak yapılar konusunda taviz vermiyor

Sıradaki haber:

Nilüfer Belediyesi, kaçak yapılar konusunda taviz vermiyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.