h Dolar 31,3280 % 0.3
h Euro 33,9129 % 0.3
h Sterlin 39,6074 % 0.13
h Altın (Gr) 2.061,33 %0,43
h BIST100 9.207,40 %0,15
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Yüksekova Belediyesi ekipleri, kar tünellerinde zorlu bir çalışma gerçekleştiriyor.

Yüksekova Belediyesi ekipleri, kar tünellerinde zorlu bir çalışma gerçekleştiriyor.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde İl Özel İdaresi ekipleri, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan yolları açma çalışmalarına devam ediyor. Esendere Beldesi'ndeki yüksek rakımlı dağlarda kar kalınlığı 6 metreyi aştı. Çalışmalara rağmen çığ tehlikesiyle karşı karşıya olan ekipler, gece gündüz demeden yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Yüksek kesimlerde yaşayan vatandaşların mağdur olmaması için yoğun bir çaba harcayan ekipler, açılan yolların tünelleri andırdığını belirtti. İlçe merkezinde olumsuz bir durum yaşanması ihtimaline karşı ekipler de hazır bekletiliyor.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, kar yağışı ve tipi nedeniyle yollar kapanırken, ekipler aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. İran sınırında bulunan Esendere Belde’sinin yüksek rakımlı dağlarında, yol kapalı ve kar kalınlığı kepçe boyunu aştı. İl Özel İdaresine bağlı Yüksekova Şantiyesi ekipleri yoğun bir çaba sarf ediyor. Kar kalınlığı yaklaşık 6 metreyi bulan zorlu koşullarda ilerleyen ekipler, çığ tehlikesine rağmen çalışmalarını sürdürüyor. Yüksek kesimlerde yaşayan vatandaşların mağduriyet yaşamaması için gece-gündüz sürekli çalışan ekipler, açılan yolları tünel gibi şekillendiriyor. Ekipler, yolun tamamının açıldığını belirtiyor ancak ilçe merkezinde olumsuz bir durum yaşanması halinde hazır bekliyor.

Atakum ilçesinde sokak hayvanlarının korunması için büyük çaba: 3 bin 572 yaralı sokak hayvanı tedavi edildi

Sıradaki haber:

Atakum ilçesinde sokak hayvanlarının korunması için büyük çaba: 3 bin 572 yaralı sokak hayvanı tedavi edildi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.