h Dolar 32,9339 % 0.1
h Euro 35,7976 % 0.1
h Sterlin 42,5515 % -0.02
h Altın (Gr) 2.549,43 %0,59
h BIST100 11.092,83 %-0,72
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Yıllardır baraja atılan çöpler yüzünden sorunlar büyüyor

Yıllardır baraja atılan çöpler yüzünden sorunlar büyüyor

Gümüşhane'nin Torul ilçesinde bulunan Köprübaşı Mahallesi sakinleri, Torul Baraj Gölüne atılan çöpler nedeniyle rahatsızlık yaşıyor. Baraj gölü kıyısında bulunan mahalle, bilinçsiz insanlar tarafından sürekli çöp atıldığından çöplüğe dönmüş durumda. Mahalle sakinleri, bu durumun hayvanların sağlığını etkileyebileceğini ve su kaynaklarının kirletilmemesi gerektiğini ifade ederek yetkililerden çözüm talep ediyor. Mahalle muhtarı ve diğer sakinler, çöp yüzünden sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kaldıklarını ve bu durumun çözülmesini bekliyor.

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde bulunan Köprübaşı Mahallesi sakinleri, Torul Baraj Gölüne atılan çöpler nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor. Mahalle sakinleri vatandaşları su kaynaklarına çöp atmamaları konusunda uyararak, yetkililerden bu sorunun çözüme kavuşturulmasını talep ediyor.
Torul ilçesinde enerji üretimi amaçlı kurulan Torul Baraj Gölü’nün kıyısında bulunan Köprübaşı Mahallesi, bilinçsiz kişiler tarafından atılan atıkların hedefi haline gelmiş durumda. Yıllardır baraj gölünün su seviyesi değiştikçe yüzeye çıkan ve suyun azaldığı zaman kıyıya vuran çöpler, mahalle sakinlerini rahatsız ediyor. Bölgede bulunan hayvanların sağlık sorunlarıyla karşılaşabileceğine dikkat çeken mahalle halkı, insanların su kaynaklarını kirletmemesi gerektiğini belirtiyor.
Köprübaşı Mahallesi Muhtarı Serkan Atasu, insanların su kaynaklarına attıkları çöpler yüzünden yıllardır bu manzara ile yaşamak zorunda kaldıklarını ifade ediyor. Atatl, “Her su seviyesi değişiminde bu pisliği temizlemek zorunda kalıyoruz, aynı zamanda burası da çirkin bir görüntüye sahip oluyor. Yetkililerin bu soruna bir çözüm bulmasını istiyoruz. Çevre kirliliği ve pislikten dolayı hayvanlar bile bu bölgeye inmek istemiyor. Rezillikten başka bir şey değil. Su kaynakları giderek azalıyor, insanlarımızın çöp atmamasını diliyoruz” diyerek durumu özetliyor.
Köprübaşı Mahallesi sakini Bahri Baydar ise hayvancılık yapmakta olduğunu ve çöpler yüzünden büyük zorluklarla karşılaştıklarını dile getiriyor. Baydar, “Burayı gezen insanlar dışarıdan en pis mahalle olarak nitelendiriyorlar. Bu pislik, Gümüşhane ve Torul’dan gelen insanların dereye attığı çöplerden kaynaklanıyor. Benim arazim burada, tavuklarım, ineklerim ve buzağılarım da burada yaşıyor. Geçenlerde bir koyunum çöp yedi ve yaşamını yitirdi. İnsanlardan çöplerini dereye değil, çöp kutularına atmalarını istiyoruz. Devlet veya belediye tarafından üst kısımlara çöplerin gelmemesi için bir çözüm bulunmasını talep ediyoruz. Ne yaptıklarını ya da nasıl önlem aldıklarını bilmiyoruz. Vatandaşlarımızdan da bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz” diye konuşuyor.

Türkeli’nin Kara Durumu

Sıradaki haber:

Türkeli’nin Kara Durumu

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.