h Dolar 32,9595 % 0.25
h Euro 35,3864 % 0.25
h Sterlin 41,9813 % 0.06
h Altın (Gr) 2.456,32 %0,22
h BIST100 10.679,98 %-0,82
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurt’a can veren fidanlık alanıyla nefes aldırıyor.

Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurt’a can veren fidanlık alanıyla nefes aldırıyor.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, belediyenin öz kaynaklarını etkin bir şekilde kullanarak tüketmeyen, üreten bir belediye olduklarını vurgulayarak, fidanlık alanında yetiştirdikleri binlerce fidanı parklara ve yeşil alanlara dikerek ilçenin daha yeşil ve güzel bir görüntüye kavuşmasını sağladıklarını belirtti. Yeşilyurt Belediyesi, bugüne kadar 235 parkı hizmete sunarak toplam 1 milyon 915 bin 831 metrekarelik yeşil alanı vatandaşların hizmetine sundu. Fidanlık alanında yapılan çalışmalarla üretilen fidanlar, saha ekiplerince düzenli bir şekilde yeşil alanlara dikildi. Bu sayede hem tasarruf sağlandı hem de ilçenin yaşam kalitesi artırıldı. Başkan Çınar, Yeşilyurt'un "tüketen değil üreten belediyecilik" anlayışına bağlı kaldıklarını ve yeşil alan miktarını artırma hedeflerine ulaştıklarını söyledi. Fidanlık alanının teknik kapasitesinin yükseltilmesi için gereken desteği verdiklerini de belirten Çınar, buradaki çalışmaların mevsimlik çiçeklerin hazırlanması ve çocuk oyun gruplarının muhafaza edilmesi gibi işlevleri de üstlendiğini ifade etti. Fidanlık alanında yaklaşık 35 bin farklı bitki, fidan ve ağaç çeşidinin bulunduğunu aktaran Çınar, teknik alt yapının güçlendirilmesi ve ücretsiz fidan dağıtımının artırılması için destek sağladıklarını kaydetti. Başkan Çınar, Yeşilyurt'un üreten ve katkı sağlayan bir ilçe olarak il ve ülke ekonomisine devam edeceğini belirtti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kaynakları Verimli Kullanarak Yeşil Alanları Artırıyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt ilçesinde tüketimi azaltarak üretimi artırdıklarını ve kaynakları daha verimli bir şekilde kullandıklarını belirtti. Fidanlık alanında yetiştirdikleri fidanları parklara ve yeşil alanlara diktiklerini ifade eden Çınar, bu sayede ilçenin daha yeşil ve güzel bir görüntüye kavuşmasını sağladıklarını söyledi.

Yeşilyurt Belediyesi, bugüne kadar 235 parkı hizmete sunarak toplam 1 milyon 915 bin 831 metrekarelik yeşil alanı vatandaşların kullanımına sundu. Başkan Çınar, kişi başına düşen yeşil alan miktarını 5,6’ya yükselttiklerini vurguladı.

Park ve Bahçe Müdürlüğü tarafından üretim fidanlığında gerçekleştirilen çalışmalarda, farklı türlerde binlerce fidan yetiştirilerek yeşil alanlara dikilmek üzere saha ekiplerine teslim ediliyor. Bu şekilde dışarıdan fidan alımlarını azaltarak tasarruf sağlanıyor.

Başkan Çınar, fidanlık alanındaki çalışmaları inceleyerek binlerce fidan ve çiçeğin belediye tesislerinde üretildiğini ve bu sayede kaynakların daha verimli kullanıldığını belirtti. Aynı zamanda ilçenin yaşam kalitesini artırdıklarını söyleyen Çınar, Yeşilyurt’a hizmet ederken “tüketen değil üreten belediyecilik” anlayışından ödün vermediklerini vurguladı.

Çınar, “Fidanlık Alanımızı sürekli yenileyerek park ve bahçe yatırımlarımızın standartlarını yükseltiyoruz. Ziraat Mühendislerimizin kontrolünde sulama ve bakımlar yapılarak yetiştirdiğimiz çiçek ve fidanları park, bahçe ve yeşil alanlarımızda değerlendiriyoruz. Binlerce fidan ve çiçeği kendimiz üreterek tasarruf ediyor, kaynaklarımızı daha verimli kullanıyoruz” dedi.

Başkan Çınar, bu çalışmalar neticesinde ilçenin yeşil, renkli ve güzel bir görüntüye kavuştuğunu belirtti. 235 parkın hizmete sunulmasıyla birlikte toplam yeşil alan miktarının 1 milyon 915 bin 831 metrekare olduğunu vurgulayan Çınar, kişi başına düşen yeşil alan miktarının 5,6’ya yükseldiğini ve hedeflerine doğru büyük bir adım attıklarını ifade etti.

Fidanlık alanının teknik kapasitesinin artırılması için gereken desteği sağladıklarını belirten Çınar, binlerce fidan ve çiçeğin üretilerek kaynakların daha verimli bir şekilde kullanıldığına dikkat çekti. “Yeşilyurt Belediye Başkanı, “Şehrimizin iklimine uygun yeni bitki türlerini yeşillendirme hizmetlerinde kullanmak üzere çalışmalar yapılıyor. Ayrıca burada mevsimlik çiçeklerin hazırlanmasının yanı sıra çocuk oyun grupları da muhafaza ediliyor” diye konuştu.

Çınar, bölgenin en büyük parkı olan Beylerderesi Şehir Parkı gibi birçok parkın yanı sıra depremden etkilenen vatandaşlara yeni yaşam alanları sunmayı hedeflediklerini belirtti. Park ve bahçe yatırımlarının gerçekleşmesinde büyük bir emeği olan çalışanlara teşekkür eden Başkan Çınar, “Tüketen değil üreten bir Yeşilyurt olarak ilimize ve ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Osmangazi Belediyesi Mahalleleri Yeniden Şekillendirerek Değişiyor

Sıradaki haber:

Osmangazi Belediyesi Mahalleleri Yeniden Şekillendirerek Değişiyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.