h Dolar 32,9079 % -0.43
h Euro 35,8410 % -0.43
h Sterlin 42,5172 % -0.44
h Altın (Gr) 2.523,70 %-1,06
h BIST100 11.172,75 %0,15
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Yaralı karaca, tedavi edilerek koruma altına alındı

Yaralı karaca, tedavi edilerek koruma altına alındı

Türkeli ilçesinde bulunan yaralı bir karaca, tedavi edilmek üzere Sarıkum Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne teslim edildi. Karacanın ayağında kırıklar tespit edildi ve tedavi süreci tamamlandıktan sonra doğal yaşamına geri salınacak. İlçe Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, karacayı yol kenarında bulan vatandaşın haber vermesi üzerine harekete geçti.

Sinop’un Türkeli ilçesinde, vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan bir karaca tedavi altına alındı. Karaca, Türkeli ilçesine bağlı Oymayaka köyü Güllüsu mevkisinde yol kenarında yaralı olarak bulunan Ergün Öztürk tarafından fark edildi ve durum İlçe Orman İşletme Müdürlüğüne bildirildi. İlçe Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan incelemede, karacanın ayağında kırıklar olduğu tespit edildi. Bunun üzerine yaralı karaca, yetkililere teslim edilerek Sarıkum Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi edilmek üzere gönderildi. Yaralı karacanın tedavisi tamamlandıktan sonra doğal yaşamına geri salınacak.

Büyükşehir Belediyesi, hayvanat bahçesindeki temizlik ve tadilat çalışmalarına başladı!

Sıradaki haber:

Büyükşehir Belediyesi, hayvanat bahçesindeki temizlik ve tadilat çalışmalarına başladı!

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.