h Dolar 33,0587 % -0.07
h Euro 36,0358 % -0.07
h Sterlin 42,7530 % -0.18
h Altın (Gr) 2.548,21 %-2,02
h BIST100 11.142,99 %0,03
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • VEDAŞ çalışanlarının kış aylarında yoğun mesaisi

VEDAŞ çalışanlarının kış aylarında yoğun mesaisi

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri, Hizan ilçesine bağlı köylerde yoğun kar yağışı nedeniyle kırılan elektrik direklerini yeniledi. Metrelerce karın olduğu bölgede, VEDAŞ ekipleri ağaç direkler dikerek enerji akışını sağladı. VEDAŞ Bitlis Müdürü Bahadır Demir, çalışmalar hakkında bilgi vererek ekiplere teşekkür etti. Haberler arasında yer alan bu önemli gelişme, Hizan ilçesindeki köylülerin elektrik ihtiyacının karşılanmasını sağlamıştır.

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) çalışanları, ağır kar yağışı nedeniyle zarar gören elektrik direği için yoğun mesai harcadı. Hizan ilçesine bağlı Koçlu, Koçyiğit, Gayda ve Karbastı köyleri ile bazı mezraların enerjisini sağlayan direkler, kalın kar tabakası altında devrildi. Bu durum, köylerin elektriksiz kalmasına neden oldu. VEDAŞ ekipleri, durumu öğrenir öğrenmez bölgeye gelerek, devrilen direklerin yerine ağaç direkleri dikti ve enerji akışını tekrar sağladı. Ekipler, metrelerce karın hüküm sürdüğü bölgede çalışmalarını sürdürdü. Öncelikle tespit yaparak, ağaç direklerini kar üstünde taşıyarak bölgeye getiren ekipler, yeni direkler dikerek enerji nakil hatlarını onardı. Ekiplerin yoğun çabası sayesinde bölgeye tekrar enerji verildi. VEDAŞ Bitlis Müdürü Bahadır Demir, soğuk hava koşullarından etkilenmeden vatandaşlara enerji sağlamak için büyük çaba harcayan çalışanlara teşekkür ederek, “Amacımız kesintisiz enerji sağlamaktır. Bu amaçla ekiplerimiz, bildirildiği anda bölgeye giderek, zorlu şartlarda köylülerin yardımını da alarak devrilen direklerin yerine yeni ağaç direkler dikerek enerji akışını sağlamıştır. Emekleri için herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ağrı Dağı, gökyüzünden gelen bir şapka takarak Türkiye’yi kapatıyor

Sıradaki haber:

Ağrı Dağı, gökyüzünden gelen bir şapka takarak Türkiye’yi kapatıyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.