h Dolar 33,0933 % 0.08
h Euro 36,2814 % 0.08
h Sterlin 43,1097 % 0.14
h Altın (Gr) 2.620,37 %0,25
h BIST100 11.188,63 %0,49
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Tutuk, Yalova Belediye Binası’nın kentsel dönüşüm açısından örnek teşkil edeceğini belirtti.

Tutuk, Yalova Belediye Binası’nın kentsel dönüşüm açısından örnek teşkil edeceğini belirtti.

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle boşaltılan belediye hizmet binasının yakım çalışmalarını denetledi. Binanın yerine yapılacak yeni belediye binasının 2024 yılında ihalesinin gerçekleştirileceğini belirten Tutuk, akıllı bir bina yapacaklarını ve kentsel dönüşüm çağrısında bulunduklarını söyledi. Yalova Belediyesi olarak kentsel dönüşüme örnek olduklarını ifade eden Tutuk, halkın da kentsel dönüşüme katılmasını tavsiye etti.

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, bir süre önce depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle tahliye edilen belediye hizmet binasının yıkım çalışmalarını denetledi. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından riskli bölge olarak belirlenen binanın yıkımı devam ediyor. Başkan Tutuk, yapılan incelemelerde kentsel dönüşüm çağrısı yaparken, yeni belediye binasının bu yıl içinde ihaleye çıkacağını belirtti.

Yalova Belediyesi binasının beton kalitesi düşük olduğunu belirten Tutuk, “1995 yılında yapılan binamız, yapılan analizler sonucunda riskli çıktı. Personelimizin can güvenliğini önemseyerek binayı kentsel dönüşüm kapsamına aldık. Yıkılırken betonun kum gibi dağıldığını görüyoruz. C5-C6 seviyesindeki beton değerleriyle belediye binamızda hizmet vermek mümkün değildi” şeklinde konuştu.

Yeni hizmet binasıyla ilgili yapım ihalesinin 2024 yılında gerçekleştirileceğini duyuran Başkan Tutuk, “Aynı yerde Yalovalı hemşehrilerimize en iyi hizmeti verecek modern bir bina yapacağız. Yeni binamızda katlı otopark, kütüphane, meclis salonu ve yemekhane gibi bölümleri olacak. Kendi enerjisini üretebilen, yenilenebilir enerji kullanabilen akıllı bir bina inşa edeceğiz. 2024 yılında yeni belediye binasının ihalesini gerçekleştireceğiz ve hızlı bir şekilde tamamlanması için elinden gelen gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Son olarak kentsel dönüşümde Yalova Belediyesi olarak örnek olduklarını belirten Tutuk, “Belediye binamızı kentsel dönüşüme alarak bu konuda öncü olduk. Yalova halkını da bu duyarlılıkla hareket etmeye, binaların kentsel dönüşüme girmesine teşvik ediyoruz. Yalova Belediyesi olarak bu konuda gerekli kararları alacak ve uygulamaya geçireceğiz. 2020 yılında Kentsel Dönüşüm Ofisi’ni açtık. Bilgi almak isteyen herkes, Yalova Belediyesi Kentsel Dönüşüm Ofisi’ne giderek bilgi edinebilir. Belediye binamızın yıkımı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın risk raporları sonucunda gerçekleşti. Yalova Üniversitesi’nin risk analizlerinin ardından yıkım kararı aldık. Bu kapsamda dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Bitlis’te ulaşım, 34 köy yolu tarafından engellendi

Sıradaki haber:

Bitlis’te ulaşım, 34 köy yolu tarafından engellendi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.