h Dolar 33,0811 % 0.1
h Euro 36,1010 % 0.1
h Sterlin 43,0053 % 0.15
h Altın (Gr) 2.562,78 %0,07
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Sokak hayvanları zorlu kış koşullarında unutulmuyor

Sokak hayvanları zorlu kış koşullarında unutulmuyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına ve yaban hayvanlarına mama desteği sağlıyor. Belediye ekipleri, İvrindi Sokak Hayvanları ve Rehabilitasyon Merkezi, Balıkesir Sokak Hayvanları Bakımevi, Edremit Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi, Bandırma Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi, VETBÜS ve VETBULANS ile sokak hayvanlarının bakımını sürdürüyor. Aynı zamanda Bigadiç, Sındırgı ve Dursunbey'in yüksek kesimlerinde yaşayan yaban hayvanlarına da mama ve yem dağıtımı yapılıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, soğuk hava ve yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına ve yaban hayvanlarına yardım eli uzatıyor. Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, zorlu kış şartlarının başlamasıyla sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor. İvrindi Sokak Hayvanları ve Rehabilitasyon Merkezi, Balıkesir Sokak Hayvanları Bakımevi, Edremit Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi, Bandırma Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi, VETBÜS ve VETBULANS gibi birçok birimi bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının mama ihtiyaçlarını karşılıyor ve bakımlarını üstleniyor. Kış mevsiminde de bu bakım çalışmalarına devam eden ekipler, sokak hayvanlarının yanı sıra Bigadiç, Sındırgı ve Dursunbey’in yüksek kesimlerinde yaşayan yaban hayvanlarına da mama ve yem dağıtımı yapıyor.

Artvin Camili bölgesinde karla mücadele çalışmaları havadan görüntülendi

Sıradaki haber:

Artvin Camili bölgesinde karla mücadele çalışmaları havadan görüntülendi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.