h Dolar 33,0913 % 0.07
h Euro 36,2829 % 0.07
h Sterlin 43,1053 % 0.14
h Altın (Gr) 2.621,58 %0,29
h BIST100 11.181,54 %0,43
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Soğuk havada üşüyen köpekler, sıcak işletmelere sığınarak sıcaklığın tadını çıkardı

Soğuk havada üşüyen köpekler, sıcak işletmelere sığınarak sıcaklığın tadını çıkardı

Eskişehir'de hava sıcaklıklarının düşmesiyle sokak hayvanları zor bir dönemden geçiyor. Sığınacak yer bulmakta zorlanan köpekler, İki Eylül Caddesi'ndeki işletmelerin kapılarını çalarak içeri sığınıyor. Esnaf, sevimli dostlara kapılarını açarak takdir topluyor. Ayrıca, vatandaşlara da sokak hayvanları için mama ve su koymaları konusunda hatırlatmalarda bulunuluyor.

Eskişehir’deki esnaflar, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte üşüyerek işletmelerine sığınmak isteyen köpeklere kapılarını açtı. İki Eylül Caddesi’nde bulunan işletmelerde -4 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı nedeniyle sokak köpekleri zor günler yaşıyor. Don olaylarının da meydana geldiği kentte, soğuktan dışarıda kalmakta güçlük çeken köpekler, işletmelerin sıcaklığından faydalanmak istedi. Esnafların köpeklere sığınmalarına izin vermesi, vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı. Hayvansever esnaflar ayrıca, bu soğuk kış günlerinde sokak hayvanları için yem ve su konulmasının ihmal edilmemesi gerektiğini hatırlatarak vatandaşları duyarlı olmaya çağırdı.

Erenler’de 60 milyonluk altyapı projesi başarıyla tamamlandı

Sıradaki haber:

Erenler’de 60 milyonluk altyapı projesi başarıyla tamamlandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.