h Dolar 33,0532 % -0.08
h Euro 36,0099 % -0.08
h Sterlin 42,9437 % -0.02
h Altın (Gr) 2.577,95 %0,66
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Şehrin kalbine nefes olacak proje neredeyse tamamlandı

Şehrin kalbine nefes olacak proje neredeyse tamamlandı

Melikgazi Belediyesi tarafından şehir merkezine kazandırılan 6 bin metrekarelik park, çarşı bölgesine nefes aldıracak. Park içinde bulunan Eski Nazmi Toker Okulu, restore edilerek kültür ve sanat merkezi olarak kullanılacak. Başkan Palancıoğlu, projenin tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, parkın şehrin kalbinde yer aldığını ve 6000 metrekarelik alana sahip olduğunu söyledi. Parkın yanı sıra taş binanın iç çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte bir sanat merkezi oluşturulacak. Projede çini, yağlı boya, mozaik, müzik eğitimleri gibi atölye uygulamaları yer alacak. Ayrıca parkta düzenlenecek etkinliklerle Kayseri'ye yeni bir soluk katacaklarını ifade eden Başkan Palancıoğlu, projenin açılışını yakın bir tarihte yapacaklarını belirtti.

Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre, Melikgazi Belediyesi, şehir merkezine büyük bir park kazandırdı. 6 bin metrekarelik bu park, çarşı bölgesine nefes aldıracak. Bunun yanı sıra, park içerisinde bulunan eski Nazmi Toker Okulu, restore edilerek kültür ve sanat merkezine dönüştürülecek.

Başkan Palancıoğlu, projenin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti ve şunları söyledi: “Şehir merkezimize nefes aldıracak bu projemiz sayesinde Kayseri’nin en güzel parklarından birini hayata geçirmekteyiz. Park, 6000 metrekarelik alanıyla şehre canlılık katacak. Parkın dört tarafı otopark olarak düzenlendi ve son derece şık ve güzel bir alan ortaya çıktı. Vatandaşlarımız da projeden çok memnun. Peyzaj düzenlemesi hala devam etmekte. Ayrıca, taş binanın restorasyon çalışmaları tamamlandığında Kayseri’ye bir sanat merkezi kazandırmış olacağız. Burada çini, yağlı boya, mozaik, müzik gibi farklı atölye çalışmaları yapılacak. Projenin tefrişi ise 1-2 ay içinde başlayacak ve açılışını birlikte gerçekleştireceğiz. Kayseri’ye canlılık katacak birçok farklı projemiz var. Festivaller, el sanatları ve antika pazarı gibi etkinlikler düzenleyerek şehre yeni bir soluk getireceğiz. Ancak en önemlisi, büyük bir yeşil alanı Kayseri’ye kazandırmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Hayırlı olsun.”

(Vakit.com.tr sitesine ait özgün haber)

Fevkani Köprüsü’nün yıkımı, son parçanın çıkarılmasıyla tamamlanacak

Sıradaki haber:

Fevkani Köprüsü’nün yıkımı, son parçanın çıkarılmasıyla tamamlanacak

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.