h Dolar 33,1952 % -0.11
h Euro 36,0226 % -0.11
h Sterlin 42,8115 % -0.31
h Altın (Gr) 2.548,96 %-1,98
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Nostalji Tramvayı, engelli bireylerin kullanımı için hizmet veremeyecek

Nostalji Tramvayı, engelli bireylerin kullanımı için hizmet veremeyecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Nostalji Tramvay Hattı'nın bakım ve onarım çalışmalarını başlatıyor. 21 Ocak itibarıyla başlayacak olan çalışmalar kapsamında, tramvay hattı Cumhuriyet Meydanı'nda tek bir kota getirilerek engelli bireylerin ulaşımı kolaylaştırılacak. Çalışmalar süresince Zerdalilik-Müze arasında iki elektrikli otobüs yolcu taşıyacak. Cumhuriyet Meydanı'nın güzelleştirilmesi için kaldırımlar da yenilenecek. Projenin maliyeti yaklaşık 30 milyon TL olacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Nostalji Tramvayı’nın bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle 21 Ocak itibariyle hizmet veremeyeceğini duyurdu. Bu çalışma ile tramvay hattı, Cumhuriyet Meydanı’nda tek bir kotta düzenlenecek ve engelli bireylerin ulaşımı kolaylaştırılacak. Çalışmalar süresince Zerdalilik-Müze arasında iki elektrikli otobüs yolcu taşıyacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Nostalji Tramvay Hattı’nda bakım ve onarım çalışması yapma kararı aldı. 21 Ocak Pazar günü itibariyle başlayacak olan çalışmalarda, Saat Kulesi-Cumhuriyet Meydanı-Selekler Kavşağı arasındaki bölgelerde, Cumhuriyet Caddesi önündeki Nostalji Tramvay yolunda kaldırımlar arasındaki yükseklik farkı düzeltilecek. Ayrıca, Cumhuriyet Caddesi Selekler güzergahında güney yönde bulunan mevcut kaldırımlar da yenilenecek. Çalışmalar süresince Nostalji Tramvayı geçici olarak hizmet veremeyecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Serkan Temuçin, Nostaljik tramvay hattının Cumhuriyet Meydanı’ndan geçmesinin engelli bireylerin meydana ulaşımında sorunlara neden olduğunu ifade etti. Temuçin, nostaljik tramvay hattında yapılacak çalışmaların hızlı bir şekilde gerçekleştirileceğini ve Cumhuriyet Meydanı’nın tek bir kotta düzenleneceğini belirterek, “Engelli bireylerin rahat bir şekilde ulaşımını sağlamak için Cumhuriyet Meydanı’nda çalışmalar yapacağız. Vatandaşlar mağdur olmasın diye çalışma süresince tramvay hattı boyunca 2 adet elektrikli otobüs ring seferleri düzenleyecek” dedi.

Cumhuriyet Meydanı’nın güzelleştirilmesi amacıyla çevre düzenlemesi yapacaklarını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Temuçin, “Eskimiş kaldırımların tamamını yenileyerek Cumhuriyet Meydanı’na yeni bir görünüm kazandıracağız. Çalışmaları Ata’mızın Antalya’ya geliş tarihi olan 6 Mart’a kadar tamamlayacağız. Projenin toplam maliyeti 30 milyon TL’dir” şeklinde konuştu. Nostalji Tramvay hattı üzerinde (Zerdalilik-Müze arası) ise tramvay saatlerinde iki elektrikli otobüs karşılıklı olarak ring seferleri düzenleyerek yolcu taşımacılığına devam edecek.

Gökçeada’da yarın düzenlenecek bazı feribot seferleri iptal edildi

Sıradaki haber:

Gökçeada’da yarın düzenlenecek bazı feribot seferleri iptal edildi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.