h Dolar 33,0636 % -0.01
h Euro 36,1755 % -0.01
h Sterlin 43,0168 % -0.06
h Altın (Gr) 2.617,52 %0,14
h BIST100 11.191,95 %0,52
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Nilüfer Belediyesi, kaçak yapılar konusunda taviz vermiyor

Nilüfer Belediyesi, kaçak yapılar konusunda taviz vermiyor

Nilüfer Belediyesi, Yaylacık ve Alaaddinbey Mahallelerinde bulunan 2 kaçak yapıyı ve bir kaçak fabrikayı yıkım çalışmalarıyla yok etti. Kaçak yapılar, tarım arazilerine yapıldığı için belediye kararlılıkla mücadele etmektedir. Ancak mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararı nedeniyle bir kaçak yapının yıkımı gerçekleştirilememiştir. Belediye yetkilileri, kaçak yapılarla mücadeleye devam edeceklerini vurgulamışlardır.

Nilüfer Belediyesi, kaçak yapılarla mücadele kapsamında Yaylacık ve Alaaddinbey mahallelerinde 2 kaçak yapıyı yıktı. Ayrıca, üretimin sürdüğü bir kaçak fabrikayı da kullanılamaz hale getirdi.

Nilüfer Belediyesi kararlı şekilde kaçak yapılarla mücadelesine devam ediyor. Verimli tarım arazilerinin üzerinde yapılan kaçak yapıları yıkan belediye, son olarak Yaylacık ve Alaaddinbey mahallelerinde bulunan 2 kaçak yapıyı yerle bir etti. Sabahın erken saatlerinde işe başlayan belediye ekipleri, güvenlik önlemleri alarak Alaaddinbey Mahallesi’nde bin 100 metrekarelik ve Yaylacık Mahallesi’nde 500 metrekarelik bir fabrika için yapılan kaçak yapıları yıktı. Ayrıca, Yaylacık Mahallesi’nde bulunan bir başka kaçak yapıya gidildiğinde, yapı sahibinin yıkım tebligatına rağmen üretimi sürdürdüğü görüldü. Ekipler, üretimi durdurarak çalışanları dışarı çıkarttı ve güvenlik önlemleriyle kaçak yapıyı kullanılamaz hale getirdi.

Tahtalı Mahallesi’nde ise belediye yıkım ekibi, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı nedeniyle kaçak yapının yıkımını gerçekleştiremedi. Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, kaçak yapılarla mücadelede taviz vermeyeceklerini vurgulayarak, kent içinde ve kırsal alanda yapılan kaçak yapıların tek tek yıkılacağını belirtti.

Bir yılda 360 bin ton katı atık üzerinden 67 milyon kilovatlık enerji üretildi

Sıradaki haber:

Bir yılda 360 bin ton katı atık üzerinden 67 milyon kilovatlık enerji üretildi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.