h Dolar 32,8248 % 0.04
h Euro 35,2439 % 0.04
h Sterlin 41,7711 % -0.2
h Altın (Gr) 2.451,13 %-1,53
h BIST100 10.771,36 %0,29
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Muş-Mutki yolunda sıkışan 70 kişi, kurtarıldı

Muş-Mutki yolunda sıkışan 70 kişi, kurtarıldı

Muş'ta etkili olan tipi nedeniyle mahsur kalan 70 kişiyi taşıyan 22 araç, 5 saat süren çalışma sonucu kurtarıldı. Karayolları ekiplerinin müdahalesiyle mahsur kalan vatandaşlar, zorlu şartlarda kurtarıldılar. Muş-Mutki karayolu, kar ve fırtına nedeniyle trafiğe kapatıldı. Muş Karayolları 113. Şube Şefliği Rotatif operatörü İdris Karakan, tipi ve fırtına nedeniyle yolların sürekli kapandığını belirtti.

Muş-Mutki karayolunun 10. kilometresinde, şiddetli tipi ve fırtına nedeniyle mahsur kalan 22 araçta bulunan 70 kişi, yapılan 5 saatlik çalışmanın ardından kurtarıldı. Mahsur kalan araçlara yardım etmek amacıyla Muş Karayolları 113. Şube Şefliği ekipleri hızla bölgeye yönlendirildi. Zorlu bir sürecin ardından, ekipler tarafından mahsur kalan araçlardaki kişiler güvenli bir şekilde kurtarıldı. Kar ve fırtınanın etkisiyle, Muş-Mutki karayolu trafiğe kapatıldı.

Muş Karayolları 113. Şube Şefliği’ndeki Rotatif operatörü İdris Karakan, Mutki-Hasköy kara yolunun sürekli olarak tipi nedeniyle kapanmaya meyilli olduğunu belirtti. Karakan, “Yoğun tipi ve fırtına nedeniyle yolun sık sık kapanmasıyla karşı karşıyayız. Mahsur kalan kişilerin ihbarı üzerine bölgeye hareket ettik. Zorlu koşullar altında vatandaşlarımıza yardım etmeye çalışıyoruz. Tipi hala devam ediyor ve 20 kilometrelik yolun 7-8 kilometresi tipi nedeniyle kapalı durumda. Şu anda yol trafiğe kapalı.” şeklinde konuştu.

Önerilen Başlık: “Muş’ta Şiddetli Tipiye Mahsur Kalan 70 Kişi Kurtarıldı!”
Önerilen Haber Metni: Muş-Mutki karayolunda etkili olan şiddetli tipi ve fırtına sonucu 22 araç, içerisinde bulunan 70 kişiyle birlikte mahsur kaldı. Muş Karayolları ekiplerinin 5 saatlik kararlı çalışması sonucunda, kişiler güvende kurtarıldı. Yaşanan olay nedeniyle Muş-Mutki karayolu geçici süreliğine trafiğe kapatıldı. Muş Karayolları 113. Şube Şefliği Rotatif operatörü İdris Karakan ise yolun sürekli kapanma sorunu yaşadığını belirtti. Zorlu koşullara rağmen ekipler, vatandaşlara yardım etmek için büyük çaba sarf etti. Şu an yol hala kapalı durumda, dikkatli olunması gerekiyor.

Büyükşehir ekipleri, yağmur nedeniyle kapanan yolu hızla açarak ulaşımı sağladı

Sıradaki haber:

Büyükşehir ekipleri, yağmur nedeniyle kapanan yolu hızla açarak ulaşımı sağladı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.