h Dolar 33,0603 % -0.02
h Euro 36,1683 % -0.02
h Sterlin 42,9140 % -0.29
h Altın (Gr) 2.616,38 %0,10
h BIST100 11.219,24 %0,76
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Malatya’da inşası tamamlanan köy evleri sahiplerine teslim ediliyor.

Malatya’da inşası tamamlanan köy evleri sahiplerine teslim ediliyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Malatya'da yapımı tamamlanan köy evleri hak sahiplerine teslim ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla hızlı bir şekilde gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda depremzedeler, yeni evlerine kavuşmanın sevincini yaşıyor. AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak'ın özverili çalışmaları da takdir topluyor. Ocak ayı sonunda yaklaşık 5 bin konutun teslim edileceği belirtilirken, 14 bin 300 konutun ihalesi yapılmış ve tamamlanan konutların ay içerisinde sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. Malatya'nın yeniden inşası için çalışmalar hız kesmeden devam edecek.

Malatya’da Depremzedeler Yeni Evlerine Kavuşuyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ve büyük hasar alan Malatya’da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla yapılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bir yıl içerisinde depremzedelerin evlerine dönmesi için yoğun çaba harcanırken, Akçadağ ilçesi Eğin Mahallesi’nde yapımı tamamlanan köy evleri hak sahiplerine teslim edildi. Depremzede aileler, yeni evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşarken AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak’a teşekkür etti. Malatya genelinde tamamlanan yaklaşık 5 bin konutun ocak ayı sonunda hak sahiplerine teslim edileceği belirtildi. Ayrıca, kırsal alandaki bin 50 köy konutunda çalışmaların da sona gelindiği açıklandı. Malatya’nın yeniden imar edilmesi ve depremin izlerinin tamamen silinmesi için çalışmalara devam edileceği vurgulandı.

Antalya’da denizi kirlettiği tespit edilen bir ticari gemiye 16 milyon TL para cezası verildi

Sıradaki haber:

Antalya’da denizi kirlettiği tespit edilen bir ticari gemiye 16 milyon TL para cezası verildi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.