h Dolar 33,0521 % -0.08
h Euro 36,0322 % -0.08
h Sterlin 42,9299 % -0.06
h Altın (Gr) 2.571,39 %0,40
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Kütahya’da deprem ve doğal afetlere yönelik önlem tartışmaları yapıldı

Kütahya’da deprem ve doğal afetlere yönelik önlem tartışmaları yapıldı

Kütahya Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) İl Temsilciliği, Kütahya'da deprem ve doğal afetlere karşı önlemler almak amacıyla bir toplantı düzenledi. Toplantıda, deprem riski yüksek bölgelerin tespit edilip önlem alınması, diğer doğal afetlere karşı önlemler, zemin etüt çalışmaları ve kentsel dönüşüm konuları ele alındı. JMO Kütahya İl Temsilcisi Yahya Daban, şehrin depremler ve doğal afetlere karşı hazırlıklı olmasının önemine vurgu yaparak, alınacak önlemlerle şehrin güvenliğini sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, Kütahya Belediyesi ve İl Özel İdaresi ile koordineli çalışmalar yapılacak.

Kütahya’da Jeoloji Mühendisleri Odası, depreme ve doğal afetlere karşı hazır olmak için alınacak önlemleri belirlemek amacıyla bir toplantı düzenledi. JMO Kütahya İl Temsilcisi Yahya Daban ve oda üyeleri, Kütahya Belediyesi ve İl Özel İdaresi yetkilileri de toplantıya katıldı.

Toplantıda, Kütahya’da mevcut olan deprem ve doğal afet riskleri değerlendirildi. Yüksek deprem riskine sahip bölgelerin belirlenerek, bu bölgelerdeki yapılaşmalara yönelik olarak önlemler alınması gerektiği vurgulandı. Ayrıca, heyelan, sel ve su baskını gibi diğer doğal afetlere karşı da önlemler alınması, zemin etüt çalışmalarının önemi ve kentsel dönüşüm konuları da ele alındı.

JMO Kütahya İl Temsilcisi Yahya Daban, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, “Kütahya, yüksek deprem riskine sahip bir bölgedir. Bu nedenle, şehrin bu risklere karşı hazırlıklı olması son derece önemlidir. Bugünkü toplantımızda, bu konuda alınabilecek önlemleri belirlemek için bir araya geldik. Amacımız, alacağımız önlemlerle şehrimizi deprem ve doğal afetlere karşı daha dayanıklı hale getirerek can ve mal güvenliğini korumaktır” dedi.

Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, Kütahya Belediyesi ve İl Özel İdaresi ile koordineli çalışmalar yapılacak. Bu çerçevede, şehirdeki deprem ve doğal afet risk haritalarının güncellenmesi, imar planına esas mikro bölgeleme etüt raporunun hazırlanması, afet riski yüksek bölgelerde yapılaşmaya yönelik düzenlemeler yapılması ve afet farkındalığının artırılması amacıyla eğitimler verilecektir.

Prof. Dr. Beyceoğlu, dolar için ölümü göze almış müteahhitlerden bahsetti

Sıradaki haber:

Prof. Dr. Beyceoğlu, dolar için ölümü göze almış müteahhitlerden bahsetti

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.