h Dolar 33,0214 % -0.13
h Euro 35,9862 % -0.13
h Sterlin 42,9233 % -0.06
h Altın (Gr) 2.574,22 %0,52
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Karın İngiltere sokaklarını beyaza bürüdü! Okullar tatil edildi.

Karın İngiltere sokaklarını beyaza bürüdü! Okullar tatil edildi.

İngiltere'nin kuzeybatısında etkili olan kar yağışı nedeniyle sokaklar beyaz örtüyle kaplandı ve 37 okulda eğitime ara verildi. Merseyside bölgesinde 35, Manchester'da ise 2 okulda eğitime ara verildi. Liverpool'da yoğun kar yağışı devam ediyor. Kazalar nedeniyle Lancashire'daki 2 otoyol trafiğe kapatıldı. İskoçya'nın Aberdeenshire, Highlands ve Shetland bölgelerinde de kar yağışı nedeniyle toplam 123 okulda eğitime ara verildi. Sıcaklıklar eksi 12 dereceye kadar düştü ve bu gece daha da düşmesi bekleniyor.

İngiltere’nin kuzeybatısında meydana gelen yoğun kar yağışı, sokakları beyaz bir örtüyle örterek en az 37 okulun tatil edilmesine sebep oldu.

Kar yağışı ve buzlanma alarmı, İngiltere’nin Merseyside bölgesinde en az 35 okulda ve Manchester’da en az 2 okulda eğitime ara verildiği bildirildi. Liverpool kentinde cadde ve sokakları beyaza bürüyen yoğun kar yağışının devam ettiği belirtildi.

Polis tarafından yapılan açıklamaya göre, kaza nedeniyle Lancashire bölgesindeki 2 otoyol trafiğe kapatıldı.

South Western Demiryolu işletmesi, olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı hatlarda trenlerin yavaş seyrettiğini ve yarın akşam saatlerine kadar seferlerde aksaklıklar yaşanabileceğini bildiren bir açıklama yaptı.

İskoçya’nın Aberdeenshire bölgesinde 22, Highlands bölgesinde 75 ve Shetland bölgesinde 26 okulun tatil edildiği kar yağışı, Birleşik Krallık’ı da etkiledi.

Meteoroloji servisi, bazı bölgelerde sabah saatlerinde eksi 12 dereceye kadar düşen sıcaklıkların gece saatlerinde eksi 15 dereceye kadar düşebileceğini belirtti.

Karaca, akıntıya kapıldığı anı kameraya yansıttı

Sıradaki haber:

Karaca, akıntıya kapıldığı anı kameraya yansıttı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.