h Dolar 33,0413 % 0.03
h Euro 35,9758 % 0.03
h Sterlin 42,9590 % -0.02
h Altın (Gr) 2.566,21 %-0,12
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Kar Bitlis’i büyük bir etkisi altına aldı

Kar Bitlis’i büyük bir etkisi altına aldı

Bitlis'te yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 245 köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi. Kar alınlığının şehir merkezinde 1 metre, yüksek kesimlerde ise 1,5 metreye ulaştığı ifade edildi. İl Özel İdaresi, Bitlis Belediyesi ve karayolları ekiplerinin karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam ettiği vurgulandı. Hava sıcaklığında da hissedilir derecede düşüş yaşandığı kaydedildi. Kar yağışının durmasının ardından vatandaşların kendi imkanlarıyla araç ve iş yerlerinin önünü temizlediği bildirildi.

Bitlis ilinde son günlerde etkisini sürdüren yoğun kar yağışı, yaşamı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Şehir genelinde toplamda 245 köy yolunun ulaşıma kapandığı bilgisi verildi.
Kış aylarının en zorlu geçtiği iller arasında yer alan Bitlis, günlerdir devam eden yoğun kar yağışı ve tipiyle mücadele etmek zorunda kaldı. Bir metrelik kar kalınlığıyla karşı karşıya kalan şehir merkezi ve yüksek kesimlerde ise bu rakam 1,5 metreye kadar ulaştı. Ayrıca hava sıcaklığında da önemli bir düşüş yaşandı.
Yoğun kar yağışı nedeniyle Bitlis İl Özel İdaresi, Bitlis Belediyesi ve karayolları ekipleri, kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor. Kar yağışının ardından ise vatandaşlar, araç ve iş yerlerinin önünü temizlemek için kürekleri alarak yardımcı oluyorlar.

Meteoroloji, buzlanma ve sis uyarısında bulunuyor

Sıradaki haber:

Meteoroloji, buzlanma ve sis uyarısında bulunuyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.