h Dolar 33,0214 % -0.13
h Euro 35,9862 % -0.13
h Sterlin 42,9233 % -0.06
h Altın (Gr) 2.574,22 %0,52
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • İzlanda’daki lav akıntısı kasabaya kadar ilerlerken, havadan kaydedilen görüntüler şaşırtıcı!

İzlanda’daki lav akıntısı kasabaya kadar ilerlerken, havadan kaydedilen görüntüler şaşırtıcı!

İzlanda'da Reykjanes Yarımadası'ndaki bir yanardağın patlamasının ardından Grindavik kasabasına lavlar ulaştı. Kasabada tahliye işlemleri devam ederken ana yol lav akışı nedeniyle kapatıldı. Ülkede alarm seviyesi yükseltilmiş olup, İzlanda'da 32 aktif yanardağ bulunuyor.

İzlanda’da Reykjanes Yarımadası’ndaki yanardağ patlamasının ardından kasabaya ulaşan lavların havadan çekilen görüntüleri şaşkınlık yaratıyor. Grindavik kasabasının yakınlarındaki yanardağ, lav püskürtmeye devam ederken, lav akışı nedeniyle kasabadaki ana yolun kapanması sonucu tahliye edilen bölgede endişe artıyor. Geçtiğimiz günlerde bir evin lav akıntısı nedeniyle alev aldığı olay da büyük bir şok etkisi yaratmıştı. İzlanda’da son 2021 yılından bu yana yaşanan beşinci patlamanın ardından “acil durum” seviyesine yükseltilen alarm seviyesi, insanlara, topluluklara, mülklere ve çevreye zarar verme tehdidinin olduğunu gösteriyor. İzlanda, Avrasya ve Kuzey Amerika tektonik levhaları arasında yer aldığı için 32 aktif yanardağa ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür.

Sinop’ta artık hiçbir yol kapalı kalmadı – Yollar yeniden açıldı!

Sıradaki haber:

Sinop’ta artık hiçbir yol kapalı kalmadı – Yollar yeniden açıldı!

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.