h Dolar 33,1952 % -0.11
h Euro 36,0226 % -0.11
h Sterlin 42,8115 % -0.31
h Altın (Gr) 2.548,96 %-1,98
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Hizan’da bir felaket: Araçlar toprak altında kaldı!

Hizan’da bir felaket: Araçlar toprak altında kaldı!

Bitlis'in Hizan ilçesinde gece saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle araçlar kara gömüldü. İlçe merkezinde 40 santimetreye kadar ulaşan kar kalınlığı, yüksek kesimlerde ise yer yer 1 metreyi geçti. Vatandaşlar araçlarını temizlemekte büyük zorluklar yaşadıklarını belirtirken, yaşanan hava koşullarının çok zor olduğunu dile getirdiler. Özellikle gece saatlerinde kar yağışının etkili olması nedeniyle temizlik işlemleri daha da güç hale geldi. Kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği Hizan ilçesinde yetkililer, temizlik çalışmalarının devam ettiğini bildirdiler.

Bitlis’in Hizan ilçesinde akşam saatlerinde ortaya çıkan yoğun kar yağışı, araçların kar altında kalmasına neden oldu.

Akşam saatlerinde etkisini göstermeye başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. İlçe merkezinde kar kalınlığı 40 santimetreye ulaşırken, yüksek kesimlerde ise bazı bölgelerde 1 metreyi aşan kar birikintileri oluştu. Vatandaşlardan Metin Özbek, araçlarını temizleme konusunda büyük zorluklar yaşadıklarını dile getirerek, “Dün akşam yağan kar nedeniyle arabalarımız kar altında kaldı. Temizlemek için ne kadar zorlandık. Gerçekten şartlarımız çok zorlu” şeklinde konuştu.

Neşeyle karşılanan kar yağışı, kentte kartpostallık manzaraları oluşturdu

Sıradaki haber:

Neşeyle karşılanan kar yağışı, kentte kartpostallık manzaraları oluşturdu

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.