h Dolar 33,0659 % 0.07
h Euro 36,1317 % 0.07
h Sterlin 42,9678 % 0.18
h Altın (Gr) 2.571,46 %0,41
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Eskişehir’de güçlü rüzgar beklentisi: İşte ayrıntılar

Eskişehir’de güçlü rüzgar beklentisi: İşte ayrıntılar

Eskişehir ve çevresinde hava sıcaklığının artması ve kuvvetli rüzgarın olumsuzluklara neden olması bekleniyor. Meteoroloji, Bursa, Kütahya, Bilecik ve Eskişehir'in batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli yağışlar ve rüzgar öngörüyor. Rüzgarın ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalara neden olabileceği belirtiliyor. Tedbirli olunması gerektiği uyarısı yapıldı.

Eskişehir ve çevresinde hava sıcaklığının 3 ila 6 derece artması beklenirken, Meteoroloji tarafından kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı. Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nün hava tahmin raporuna göre, bölge genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Bu gece başlayacak olan yağmur ve sağanak yağışların sabah saatlerinde bölge geneline yayılacağı tahmin ediliyor. Yağışların Bursa ve Bilecik ile Kütahya’nın batı kesimlerinde yerel olarak güçlü olması bekleniyor. Eskişehir, Kütahya ve Bilecik’te hava sıcaklığının artmasının yanı sıra Bursa’da önemli bir değişiklik olması beklenmiyor. Rüzgarın ise güney ve güneybatı, yer yer güneydoğu yönlerden orta kuvvette eseceği ve Bursa, Bilecik, Kütahya ile Eskişehir’in batı kesimlerinde zaman zaman 40 ila 70 kilometre saat hızında kuvvetli rüzgarların bekleniyor. Rüzgarın ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalara neden olabileceği için dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarı yapıldı.

Sakarya Büyükşehir, iki şehiri birbirine bağlayan köprüyü tamamen yeniden inşa ediyor

Sıradaki haber:

Sakarya Büyükşehir, iki şehiri birbirine bağlayan köprüyü tamamen yeniden inşa ediyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.