h Dolar 32,9044 % -0.44
h Euro 35,8520 % -0.44
h Sterlin 42,5367 % -0.39
h Altın (Gr) 2.531,69 %-0,74
h BIST100 11.172,75 %0,15
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Erciş’teki kar engeliyle mücadele sürüyor: Yollarda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor

Erciş’teki kar engeliyle mücadele sürüyor: Yollarda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor

Van’ın Erciş ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolların açılması için çalışmalar sürüyor. Kar kalınlığı şehir merkezinde 30, yüksek rakımlı yerlerde ise 60 santimetreyi geçti. Van Büyükşehir Belediyesi ve Erciş Belediyesi karla mücadele ekipleri, yolların açılması için aralıksız çalışıyor. Ancak, kepçenin yoldan çıkarak şarampole girdiği olay yaşandı.

Van’ın Erciş ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolların açılması için çalışmalar hızla devam ediyor. Meteoroloji tarafından yapılan uyarı sonrasında başlayan kar yağışı, Erciş ilçesinde birçok mahalle yolunun ulaşıma kapanmasına yol açtı. Şehir merkezinde kar kalınlığı 30 santimetreyi aşarken, yüksek rakımlı bölgelerde bu rakam 60 santimetreyi geçti. Van Büyükşehir Belediyesi ve Erciş Belediyesi’nin karla mücadele ekipleri, dün akşamdan bu yana sürekli bir şekilde yolları açma çalışmalarını sürdürüyor. Ancak bu çabalar sırasında, yol açma aracı şarampole kayarak zarar görmüştür.

Yağmurlar tarımı uçurdu, çiftçinin gözleri parladı

Sıradaki haber:

Yağmurlar tarımı uçurdu, çiftçinin gözleri parladı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.