h Dolar 33,0896 % 0.12
h Euro 36,0276 % 0.12
h Sterlin 43,0384 % 0.15
h Altın (Gr) 2.566,04 %0,19
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Büyükşehir Belediyesi, hayvanat bahçesindeki temizlik ve tadilat çalışmalarına başladı!

Büyükşehir Belediyesi, hayvanat bahçesindeki temizlik ve tadilat çalışmalarına başladı!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Harikalar Diyarı'ndaki Hayvanat Bahçesi'nde yaz sezonu öncesi temizlik ve tadilat çalışmalarına başladı. Hayvanat bahçesi, 153 tür ve 1600 hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Çalışmalar kapsamında güvenlik hendeklerinin temizliği yapılmakta ve yıpranan donatılar tadilat edilmektedir. Hayvanat bahçesi ziyaretçilerin rahat bir şekilde gezebilmeleri için güvenli ve sağlıklı hale getirilmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Harikalar Diyarı’ndaki Hayvanat Bahçesi’nde yaz sezonu öncesinde temizlik ve tadilat çalışmalarına başladı. Büyükşehir Belediyesi, bin 600 hayvana ev sahipliği yapan ve 153 farklı türü barındıran Hayvanat Bahçesi’ni yaz aylarına hazırlamak amacıyla güvenlik hendeği temizliği ve donatıların tadilatı gibi işlemleri gerçekleştirmektedir.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar arasında hendeğin temizliği için Devlet Su İşleri’nden alınan destek de bulunmaktadır. Ayrıca, zamanla yıpranan donatılar da yenilenmektedir. Hayvanat bahçesinin güvenli ve sağlıklı hale getirilmesi amacıyla gerçekleştirilen bu çalışmalar, ziyaretçilerin daha konforlu bir deneyim yaşamasını sağlayacaktır.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Yusuf Deliktaş, hayvanat bahçesinin güvenli ve sağlıklı hale getirilmesi için yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunmuştur. Deliktaş, vahşi hayvanlarla vatandaşların ilişkilerini engellemek için yapılan hendeklerde biriken çamurun temizlendiğini ve sivrisineklerin de bu şekilde engellendiğini belirtmiştir. Ayrıca, tadilat çalışmalarının da devam edeceğini ve eskiyen bölgelerin gözden geçirilerek yenileneceğini ifade etmiştir. Tadilat sonucunda hayvanat bahçesinin gelecek yaz aylarında daha konforlu bir şekilde ziyaret edilebileceği planlanmaktadır.

İş Birlikleriyle Büyükşehir ve MASKİ, Yağış Sürecinde Hız Kesmedi: Olumsuzluklar Engelendi!

Sıradaki haber:

İş Birlikleriyle Büyükşehir ve MASKİ, Yağış Sürecinde Hız Kesmedi: Olumsuzluklar Engelendi!

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.