h Dolar 33,0869 % 0.06
h Euro 36,2786 % 0.06
h Sterlin 43,1196 % 0.17
h Altın (Gr) 2.619,44 %0,21
h BIST100 11.182,94 %0,44
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Bakan Yerlikaya, 7 il için turuncu ve 18 il için sarı kodlu uyarıda bulundu

Bakan Yerlikaya, 7 il için turuncu ve 18 il için sarı kodlu uyarıda bulundu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şiddetli yağışların beklendiği Balıkesir başta olmak üzere toplamda 7 il için turuncu kodlu, 18 il için de sarı kodlu uyarıda bulundu. Vatandaşların sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları, 112 Acil Çağrı Merkezinin her zaman hizmette olduğunu hatırlattı. Bakan Yerlikaya, ülke ve milletimizin her türlü afetten korunmasını diledi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yoğun yağışların beklenildiği Balıkesir başta olmak üzere 7 il için turuncu kodlu, 18 il için ise sarı kodlu uyarının yapıldığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yarın Balıkesir, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Mersin ve Antalya illerinde turuncu kodlu uyarının geçerli olacağını bildirdi. Ayrıca Çanakkale, Bursa, Bolu, Karabük, Kastamonu, Sinop, Çorum, Osmaniye, Hatay, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Kahramanmaraş ve Adana illerinin de sarı kodlu uyarıya tabi olduğunu belirtti. Bakan Yerlikaya, vatandaşların dikkatli olmasını istedi ve şu açıklamayı yaptı:

“Şiddetli yağışlar nedeniyle sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuz durumların meydana gelebileceğini göz önünde bulundurarak, vatandaşlarımızın tedbirli olmaları çok önemlidir. 112 Acil Çağrı Merkezi her zaman hizmetinizdedir. Allah, ülkemizi ve milletimizi her türlü felaketten korusun.”

Eskişehir’de güçlü rüzgar beklentisi: İşte ayrıntılar

Sıradaki haber:

Eskişehir’de güçlü rüzgar beklentisi: İşte ayrıntılar

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.