h Dolar 33,0679 % 0.08
h Euro 36,1213 % 0.08
h Sterlin 42,9479 % 0.14
h Altın (Gr) 2.570,12 %0,35
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Atakum, Karadeniz’in enfes güzellikleri ile bütünleşen bir cennet

Atakum, Karadeniz’in enfes güzellikleri ile bütünleşen bir cennet

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum'un doğal güzelliklerini ve parklarını korumak için çalıştıklarını belirterek, yeşillendirme projeleri ve çevre düzenlemeleriyle Atakumluların yaşam kalitesini artırmayı hedeflediklerini söyledi. Belediye, yaklaşık 5 yıl içinde 17 parkı hizmete açtı, 13 parkta yenileme çalışması yaptı, 101 bin fide yetiştirdi ve binlerce ağaç ile bitkiyi toprakla buluşturdu. Başkan Deveci, ekiplerin özveriyle çalıştığını ve yeni yaşam merkezlerinin hizmete açılmak üzere olduğunu vurguladı.

Samsun’un Atakum ilçe belediye başkanı Av. Cemil Deveci, “Atakum, Karadeniz’in incisi olarak yeşili ve mavisiyle ünlü bir yer. Belediye ekiplerimiz ise başlangıçtaki heyecan, dayanışma ve sorumluluk bilinciyle kesintisiz bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor” şeklinde konuştu.

Atakum Belediyesi, son 5 yıl içinde 17 parkı hizmete açtı ve 13 parkı yeniden düzenledi. Ayrıca 101 bin adet fide üretip, 2 bin 160 ağaç ve 198 bin adet mevsimlik bitkiyi toprakla buluşturdu. Başkan Deveci, kentin gerçekleştirilen çalışmaları hakkında şunları söyledi: “Atakum, Karadeniz’in yeşili ve mavisiyle ünlü bir inci. Kentimizin doğal güzellikleri, yaşam alanları ve parkları, Atakumluların en çok mutlu oldukları yerler. Çevre düzenlemelerimizle, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmayı ve daha fazla doğa zamanı geçirmelerini hedefliyoruz. Bu sebeple, Atakumluların ağaçlarda kuş sesleriyle, çiçeklerin kokusunu duyabildiği; ailesi, arkadaşları ve çocuklarıyla yürüyüş yapabildiği yaşam alanlarının sayısını birlikte artırdık. Ayrıca yeni yaşam merkezlerini ve parkları hizmete açmaya hazırlanıyoruz. Ekiplerimiz ise başlangıçtaki heyecan, dayanışma ve sorumluluk bilinciyle kesintisiz bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Şanlıurfa’da sis ve yağmur etkisi hissediliyor

Sıradaki haber:

Şanlıurfa’da sis ve yağmur etkisi hissediliyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.