h Dolar 32,8209 % -0.09
h Euro 35,1267 % -0.09
h Sterlin 41,4552 % -0.32
h Altın (Gr) 2.444,88 %-0,21
h BIST100 10.771,36 %0,29
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Atakum ilçesinde sokak hayvanlarının korunması için büyük çaba: 3 bin 572 yaralı sokak hayvanı tedavi edildi

Atakum ilçesinde sokak hayvanlarının korunması için büyük çaba: 3 bin 572 yaralı sokak hayvanı tedavi edildi

Atakum Belediyesi'nin Sokak Canlıları Ekibi, patili dostlara 15 ton mama desteği sağladı ve 3 bin 572 yaralı sokak hayvanına yardım etti. Belediye, hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak için mamamatik ve mama kapları yerleştiriyor. Sokak Canlıları Ekibi, gelen ihbarlara müdahale ediyor ve yaralı hayvanları uygun merkezlere teslim ediyor. Ayrıca, 14 bin 296 sorunun çözümünde yardımcı oluyor ve 336 patinin sahipli hayvan olarak kaydedilmesini sağlıyor. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci liderliğinde, patili dostlar için önemli çalışmalar yapıldığını belirtildi. Veteriner hekim Ali Kılıç, hayvanların insanlara zarar vermemesi için özen gösterildiğini ve popülasyonun fazla olduğu bölgelerde önlemler alındığını söyledi. Kendi bölgelerine bırakılan hasta veya yaralı hayvanların tedavileri takip ediliyor. Kılıç, hayvanların farklı bölgelere bırakıldığı iddialarının doğru olmadığını belirtti. Görüntülerde yer alan personel hakkında soruşturma başlatıldı.

Atakum Belediyesi, Sokak Canlıları Ekibi tarafından bugüne kadar 15 ton mama desteği sağlanarak 3 bin 572 yaralı sokak hayvanına yardım eli uzatıldı. Atakum Belediyesi, sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla mamamatik ve mama kapları yerleştirerek düzenli bakımını gerçekleştiriyor. Hayvanseverlerin bildirimleri sonucunda yaralı sokak hayvanlarının yardımına koşan ekip, ilk müdahalenin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’ne götürüp prosedürü tamamlıyor. Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Sokak Canlıları Ekibi, bugüne kadar 15 ton mama desteği vererek 3 bin 572 yaralı sokak hayvanına yardım eli uzattı. Ayrıca 14 bin 296 soruna müdahale edilirken, 336 hayvanın sahipli kaydı yapıldı. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin liderliğinde, Atakum halkı ve sokakta yaşayan hayvanlar için önemli çalışmalara imza atıldı. Atakum sakinleri, sahipsiz hayvanların gözetim altında tutulması gerekliliğine destek verdi.

Atakum Belediyesi’nde görevli Veteriner Hekim Ali Kılıç, patili dostların ortak yaşam kültürüne zarar vermemesi adına büyük özen gösterdiklerini ifade etti. Belediye olarak 7 gün 24 saat çalıştıklarını belirten Kılıç, hasta veya yaralı hayvanları Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’ne götürerek tedavilerini takip ettiklerini ve sonrasında tekrar doğal yaşam alanlarına bıraktıklarını söyledi. Sahipsiz hayvanların zaman zaman hem diğer hayvanlara hem de insanlara zarar verebileceğini vurgulayan Kılıç, bu nedenle popülasyonun yoğun olduğu bölgelerde farklı alanlara yerleştirmeler yaptıklarını ve mamamatikleri düzenli olarak denetlediklerini dile getirdi.

Son dönemde Adnan Menderes Bulvarı, Alparslan Bulvarı, Denizevleri ve Esenevler mahallelerinde çeşitli şikayetlerin aldıklarını aktaran Kılıç, toplum güvenliği ve sağlığı için agresif hayvanları barınağa götürdüklerini belirtti. Sosyal medyada hayvanların farklı yerlere bırakıldığı iddialarını kesinlikle doğru olmadığını ifade eden Kılıç, görüntülerde ‘KÖH’ ifadesini yazdığı görülen personelle ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Kar Yağışı Edirne’yi Beyaza Bürüdü

Sıradaki haber:

Kar Yağışı Edirne’yi Beyaza Bürüdü

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.