h Dolar 33,0823 % 0.11
h Euro 36,0429 % 0.11
h Sterlin 42,7796 % 0.16
h Altın (Gr) 2.557,83 %0,28
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Asi Nehri’nin taşması sonucu tarım arazileri sular altında kaldı

Asi Nehri’nin taşması sonucu tarım arazileri sular altında kaldı

Hatay'da şiddetli yağışlar sonucunda Asi Nehri taşarak tarım arazilerini sular altında bıraktı. Yağışlı hava etkisini sürdürürken, nehrin debisi arttı ve taşma meydana geldi. Antakya ilçesindeki Demirköprü Mahallesi mevkiinde tarım arazileri su altında kalırken, nehir adeta görünmez oldu. Bölgede aşırı yağışların etkileri hissedilmekte.

Hatay’da şiddetli yağışlarla birlikte Asi Nehri taşmış ve tarım alanları sular altında kalmıştır.

Geçtiğimiz günlerde başlayan yağmur Hatay ilinde etkisini sürdürmektedir. Şehir merkezinde su baskınları yaşanmasına ek olarak Liban’da doğan ve Samandağ ilçesinden Akdeniz’e dökülen Asi Nehri’nin debisi artmıştır. Artan debi nedeniyle nehrin bazı bölümlerinde taşkınlar meydana gelmiştir. Antakya ilçesinin Demirköprü Mahallesi’ndeki tarım arazileri su altında kalmıştır. Tarım alanları ile birleşen nehir adeta kaybolmuştur.

Mahalle sakinlerinden Cuma Şahan, tarım alanlarının sular altında kaldığını belirterek, bölgede aşırı yağışların etkisini hissettirdiğini söylemiştir.

Nurhak ilimizde yoğun kar yağışı yaşandı, sürücüler yolların kapalı olması sebebiyle mahsur kaldı.

Sıradaki haber:

Nurhak ilimizde yoğun kar yağışı yaşandı, sürücüler yolların kapalı olması sebebiyle mahsur kaldı.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.