h Dolar 31,0369 % 0.1
h Euro 33,7815 % 0.1
h Sterlin 39,3738 % 0.41
h Altın (Gr) 2.024,93 %0,35
h BIST100 7.962,34 %3,14
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Abant’ta mahsur kalanlar, Abant Gölü’ne gitmek isterken sıkıntı yaşadılar.

Abant’ta mahsur kalanlar, Abant Gölü’ne gitmek isterken sıkıntı yaşadılar.

Bolu'nun Abant Gölü Milli Parkı'nda etkili olan kar yağışı sonrasında ortaya kartpostallık görüntüler çıktı. Kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşan milli parkı ziyaret etmek isteyen bazı vatandaşlar ise kış lastiği takmadıkları için yolda kaldılar. Araçlar, traktörler yardımıyla ve vatandaşların çabasıyla kurtarıldılar.

Bolu’nun doğal güzelliklerinden biri olan Abant Gölü Milli Parkı, yoğun kar yağışı sonrasında kartpostallık manzaralara ev sahipliği yapıyor. Milli parkta kar kalınlığı 20 santimetreye kadar ulaşırken, kış lastiği takmayan sürücüler ise yolda mahsur kaldı.

2023 yılı boyunca 571 bin 162 yerli ve yabancı turisti ağırlayan Abant Gölü Milli Parkı, Bolu’nun 35 kilometre uzağındaki ormanlarla çevrili bir bölgede bulunuyor. Son kar yağışının ardından milli parkta adeta bir kartpostal gibi görünen manzaralar ortaya çıktı. Bu güzel manzaraları görmek isteyen yüzlerce turist, Abant Gölü etrafında gezip bol bol fotoğraf çektirdi. Ancak kış lastiği takmayan sürücüler ise yolda mahsur kaldı. Traktörlerin yardımıyla ve diğer sürücülerin çabalarıyla araçları kurtarıldı.

Bir vatandaş, yazlık lastikleri takılı olan araçla milli parka geldiklerini ve yolda çıkamadıklarını belirterek, “Gezmek için Abant’a gelmiştik. Ancak bu yolda mahsur kaldık çünkü yazlık lastiklerimiz var ve kış lastiği takmadık” dedi.

Gölcük Tabiat Parkı Karlarla Beyazlandı! – Buz Tutmasıyla Göz Kamaştıran Manzaralar

Sıradaki haber:

Gölcük Tabiat Parkı Karlarla Beyazlandı! – Buz Tutmasıyla Göz Kamaştıran Manzaralar

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.