h Dolar 33,0631 % 0.05
h Euro 36,0688 % 0.05
h Sterlin 42,9260 % 0.03
h Altın (Gr) 2.561,54 %0,02
h BIST100 11.064,85 %0,37
a

Konya’da her yıl mübarek üç ayların başında gerçekleşen ve asırlık bir manevi geleneğe sahip olan Şivlilik Çocuk Bayramı, bu yıl da Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen büyük bir etkinlikle başladı. Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu Belediyesi tarafından organize edilen bu özel bayram, binlerce çocuğun katılımıyla gerçekleşti. Çocuklarla birlikte her yaş grubundan insanın büyük ilgi gösterdiği etkinliklerde, çocuklara ücretsiz şivlilik çantaları, balonlar, Osmanlı macunu, şekerlemeler ve kekler dağıtıldı. Ayrıca çocuklar için sinema gösterimleri, dijital oyunlar, tiyatrolar düzenlendi ve yüz boyamaları yapıldı. Maskotlar ve palyaçolar da bu eğlenceli günü daha da renklendirdi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Şivlilik Çocuk Bayramı’nın Konya’da her yıl heyecanla beklenen bir gelenek olduğunu vurguladı. Pekyatırmacı, bu geleneği en iyi şekilde yaşatmaya çalıştıklarını ve bu yıl Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte festivali bir çocuk bayramına dönüştürdüklerini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise Şivlilik geleneğinin sadece Konya’ya özgü bir değer olduğunu ve bu geleneği yaşatmak adına önemli etkinlikler düzenlediklerini ifade etti. Altay, çocukların mübarek üç ayları güzel anılarla hatırlayabilmeleri ve gelecek nesillere aktarabilmeleri için bu etkinlikleri önemsediklerini dile getirdi.

Şivlilik Çocuk Bayramı’na AK Parti Konya Milletvekilleri Selman Özboyacı ve Mustafa Hakan Özer de katılarak çocuklarla bir araya geldi. Etkinlikte aileleriyle birlikte gelen çocuklar, hem Şivlilik geleneğini yaşamaktan hem de etkinliklere katılmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Şivlilik Çocuk Bayramı, 14 Ocak Pazar akşamına kadar devam edecek. Bu özel etkinlikte çocuklar çeşitli hediyelerle sevindirilecek ve gün boyu müzikaller, sahne gösterileri, teknoloji etkinlikleri ve atölyelerle eğlenceli zaman geçirecekler. Ayrıca ebeveynler, konferanslarda uzman kişiler eşliğinde çocuk eğitimi konusunda bilgilendirilecek. Şivlilik Çocuk Bayramı, Selçuklu Kongre Merkezi’nde 11.00 ile 22.30 saatleri arasında misafirlerini ağırlayacak.

1 milyon liralık altınları çalan 2 suçlu hak ettikleri cezayı aldı

Sıradaki haber:

1 milyon liralık altınları çalan 2 suçlu hak ettikleri cezayı aldı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.