h Dolar 33,0933 % 0.08
h Euro 36,2814 % 0.08
h Sterlin 43,1097 % 0.14
h Altın (Gr) 2.620,37 %0,25
h BIST100 11.188,63 %0,49
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Vali Çelik: “Bağımsız basın, demokratik bir ülkenin vazgeçilmez bir parçasıdır”

Vali Çelik: “Bağımsız basın, demokratik bir ülkenin vazgeçilmez bir parçasıdır”

Niğde Valisi Cahit Çelik, yerel ve ulusal medya temsilcileriyle bir araya geldi ve basının topluma haber ulaştırma konusundaki önemini vurguladı. Vali Çelik, gazetecilerin doğru ve tarafsız haberler yapma çabalarını takdir etti ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Programda, gazetecilerin sorularını cevaplayan Vali Çelik, katılımcılara bir hediye verdi.

Niğde Valisi Cahit Çelik, yerel ve ulusal medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantı, Niğde Öğretmen Evi’nde gerçekleştirildi. Vali Cahit Çelik’in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir ve İl Jandarma Komutanı Albay Gürol Okyar da katıldı. Vali Çelik, basının vatandaşların haber almasında önemli bir köprü görevi üstlendiğini ve kamu vicdanını temsil ettiğini belirtti. Basın mensuplarının doğru, tarafsız ve objektif haber alma konusunda fedakarca çalıştığını vurgulayan Vali Çelik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Vali, basının demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsuru olduğunu ve ülkenin gelişme ve kalkınmasında önemli bir rol oynadığını dile getirdi. Ayrıca Gazze’de yaşanan insanlık dışı katliamı kınadı ve basın şehitlerini rahmetle anarak teşekkür etti. Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali, basın mensuplarına kalem hediye etti. Toplantının ardından toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Lahey’deki soykırım davası sürecinde ikinci gün: İsrail savunma sunumu yaptı

Sıradaki haber:

Lahey’deki soykırım davası sürecinde ikinci gün: İsrail savunma sunumu yaptı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.