h Dolar 31,0074 % 0.31
h Euro 33,5752 % 0.31
h Sterlin 39,1943 % 0.37
h Altın (Gr) 2.022,16 %0,52
h BIST100 9.285,28 %-0,64
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Ukraynalı öğrencilerin Bodrum’a akını başladı!

Ukraynalı öğrencilerin Bodrum’a akını başladı!

Ukraynalı öğrencilerin Muğla Bodrum'a olan ziyareti devam ediyor. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'nın desteğiyle gerçekleşen bu organizasyonda, 33 öğrenci ve koruyucu anneleri, Muğla'nın tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ediyor. Bodrum Ukraynalılar Derneği'nin düzenlediği etkinlikle Trafo Kafe'ye uğrayan öğrencilere, Bodrum yazılı hediyeler verildi. Dernek Başkan Yardımcısı Gaye Ateş, öğrencilerin savaştan etkilendiğini ve psikolojilerinin uzun sürede atılabileceğini belirtti. Ukraynalı öğrenciler ise Muğla'yı ve Türkiye'nin tarihi güzelliklerini çok beğendiklerini ifade ettiler.

Ukrayna’nın Sumy şehrinden gelen Ukraynalı öğrenciler, Muğla’nın Bodrum ilçesinde misafir ediliyor.

Muğla’nın kardeş şehirlerinden olan Sumy’den gelen 33 öğrenci ve koruyucu anneleri, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın desteğiyle Muğla’da konuk ediliyor. Öğrenciler, bir süredir Muğla’yı gezmekteydi ve şimdi de Bodrum’a geldi. Bodrum Ukraynalılar Derneği’nin organizasyonuyla öğrenciler, Bodrum Belediyesi Trafo Kafe’yi ziyaret ettiler ve iki gün boyunca Bodrum’u gezecekler. Hafta sonu Ortaca ve Fethiye’nin tarihi ve antik alanlarını ziyaret edecek olan öğrenciler, ardından ayrılacaklar.

Bodrum Ukraynalılar Derneği Başkan Yardımcısı Gaye Ateş, öğrencileri Trafo Kafe’de ağırlayarak çeşitli hediyeler verdi. Gaye Ateş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çocukların birçoğunun Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta yakınlarını kaybettiğini ifade ederek durumun endişe verici olduğunu söyledi. Savaşla etkilenen çocukların psikolojisinin nasıl olduğunu düşünmek bile korkutucu olduğunu belirtti.

Öğrencilerden Mikola Ivanov ise Muğla’yı çok beğendiğini ve tarihle ilgilenen biri olduğunu ifade etti. Türkiye’nin tarihi yerlerinin büyüleyici olduğunu söyleyen Ivanov, ülkelerinde her gün bombalamalar ve patlamalar olduğunu ve insanların her gün öldüğünü söyledi.

Başkan Deveciler, gazeteciler ile 10 Ocak’ı coşkuyla kutladı

Sıradaki haber:

Başkan Deveciler, gazeteciler ile 10 Ocak’ı coşkuyla kutladı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.