h Dolar 33,0914 % 0.07
h Euro 36,2839 % 0.07
h Sterlin 42,9980 % -0.1
h Altın (Gr) 2.621,23 %0,28
h BIST100 11.204,81 %0,64
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Türkiye ve Danimarka arasındaki ticari ilişkiler bu toplantıda ele alındı

Türkiye ve Danimarka arasındaki ticari ilişkiler bu toplantıda ele alındı

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Danimarka Krallığı Ankara Büyükelçiliği'ni ziyaret etti. Cevahiroğlu, iki ülke arasında önemli miktarlarda ithalat, ihracat ve yatırım imkanları olduğunu belirterek, ticari ilişkilerin artırılması için çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Büyükelçi Danny Annan da Türkiye ile Danimarka arasında dengeli bir ticaret bulunduğunu ve SANKON ile işbirliği içerisinde çalışacaklarını söyledi. Yatırım imkanları hakkında bilgi veren Annan, üye şirketleri Danimarka'ya davet etti.

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Danimarka Krallığı Ankara Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek, iki ülke arasındaki ticaret ilişkilerinin daha da geliştirilmesi gerektiğini belirtti. Cevahiroğlu, “İthalat, ihracat ve yatırım imkanları açısından önemli potansiyellere sahibiz ve bu kazan-kazan politikasıyla her iki ülkenin ticari ilişkilerini artırma fırsatına sahibiz” dedi.

Cevahiroğlu’nun Büyükelçi Danny Annan tarafından kabul edildiği ziyarette, Türkiye ve Danimarka arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerden bahsedildi. Cevahiroğlu, işbirliği içinde danışmanlık ve toplantılar düzenleyerek her iki ülkenin ticaretine katkıda bulunmak istediklerini ifade etti. Ayrıca, Cevahiroğlu, yakın bir gelecekte önemli bir iş heyetiyle Danimarka’yı ziyaret ederek ikili anlaşmalar yapmak istediklerini söyledi.

SANKON olarak, Avrupa’daki tüm ülkelerle ilişkileri desteklediklerini vurgulayan Cevahiroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin AB üyeliği için hükümetin politikasını desteklediklerini ve önemsediklerini belirtti.

Büyükelçi Danny Annan ise Türkiye ile Danimarka arasında ihracat ve ithalat dengesinin bulunduğunu ifade ederek, birçok Danimarkalı şirketin Türkiye’de faaliyet gösterdiğini ve çeşitli ürünlerin ihraç edildiğini söyledi. Annan, SANKON ile işbirliği yaparak Türkiye ve Danimarka arasındaki ticaret ilişkilerine katkıda bulunmaya hazır olduklarını belirtti.

Annan ayrıca, SANKON heyetine yatırım fırsatları hakkında bilgi vererek üye şirketleri Danimarka’ya davet etti.

“Milli Eğitim Bakanlığı, Masum İnsanların İnfazı Dönemi” panelinde Memur-Sen de yerini aldı

Sıradaki haber:

“Milli Eğitim Bakanlığı, Masum İnsanların İnfazı Dönemi” panelinde Memur-Sen de yerini aldı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.