h Dolar 32,8611 % 0.15
h Euro 35,2836 % 0.15
h Sterlin 41,6780 % 0
h Altın (Gr) 2.496,26 %0,28
h BIST100 10.739,94 %2,57
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Türkiye İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubu olan Mehmet Eymür, sonsuz yolculuğuna uğurlandı

Türkiye İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubu olan Mehmet Eymür, sonsuz yolculuğuna uğurlandı

Milli İstihbarat Teşkilatı eski Kontraterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür, KOAH hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Eymür için cenaze töreni düzenlendi ve son yolculuğuna uğurlandı. Törene çok sayıda kişi katıldı, cenaze namazı sonrasında Eymür, Aşiyan Mezarlığı'nda defnedildi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Alaaddin Çakıcı ve eski MİT Müsteşarı Sönmez Köksal da cenazeye çelenk gönderdi.

Eski Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Kontraterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür, KOAH hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kendisi için düzenlenen cenaze töreni sonrasında son yolculuğuna uğurlandı.

81 yaşındaki Mehmet Eymür, MİT’de Kontraterör Dairesi Başkanı olarak uzun yıllar görev yapmış ve birçok operasyona katılmıştı. Ancak solunum yetmezliği nedeniyle Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde tedavi görmekteyken 13 Aralık tarihinde hayatını kaybetti. Eşlik eden ailesi, Levent Barbaros Hayrettin Paşa Camii’nde düzenlenen cenaze töreni öncesinde taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine ise oyuncu Saruhan Hünel, İstek Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Barış Dalan, eski MİT İstanbul Bölge Başkanı İsmail Nişancı, eski bürokrat Kemal Yazıcıoğlu ve birçok emekli MİT çalışanı katıldı. Ayrıca İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Alaaddin Çakıcı ve eski MİT Müsteşarı Sönmez Köksal de cenazeye çelenk gönderdi. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından Mehmet Eymür, Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Kayseri’deki terör saldırısında yaralanan askerlerin durumu iyi, açıklama Büyükkılıç’tan geliyor

Sıradaki haber:

Kayseri’deki terör saldırısında yaralanan askerlerin durumu iyi, açıklama Büyükkılıç’tan geliyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.