h Dolar 33,0629 % 0.03
h Euro 36,0908 % 0.03
h Sterlin 42,9659 % 0.09
h Altın (Gr) 2.561,38 %0,01
h BIST100 11.064,85 %0,37
a

Tatvan’da Regaip Kandili, dualarla kutlandı

Tatvan ilçesinde Regaip Kandili dolayısıyla düzenlenen programa, Bitlis AK Parti Milletvekili Turan Bedirhanoğlu ve birçok vatandaş katıldı. İbadullah Camii'nde yapılan programda dualar edildi ve yatsı namazı kılındı. Ayrıca Kur'an-ı Kerim okumaları ve Filistinliler için yapılan dualar da gerçekleştirildi. Program sonunda hayırseverlerin ve Tatvan belediyesinin getirdiği yardımlar da dağıtıldı.

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki vatandaşlar, Regaip Kandili’nin müjdecisi olan üç aylara saygı göstermek amacıyla camilere akın etti. Rahmet, bağışlama ve bereketin hüküm sürdüğü bu dönemde, Tatvan Kaymakamlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından İbadullah Camii’nde düzenlenen bir program gerçekleştirildi. Bitlis AK Parti Milletvekili Turan Bedirhanoğlu ve ekibinin de katıldığı bu programda, birçok vatandaş dualarını eda etti. Regaip Kandili, affedicilik ve merhametin bolca yayıldığı bir gece olarak bilinir ve Tatvanlılar da bu geceyi camilere akın ederek namaz ve dualarla geçirdi. Kur’an-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu, özellikle Filistin için yapılan duaların ardından yapılan yatsı namazıyla birlikte hayırseverlerin ve Tatvan Belediyesi’nin getirdiği yardımlar da dağıtıldı. Program, bu anlamlı gecenin sonunda sona erdi.

Osmaneli’de Regaip Kandili’nde dualarla anlam kazanıyor.

Sıradaki haber:

Osmaneli’de Regaip Kandili’nde dualarla anlam kazanıyor.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.