h Dolar 33,0521 % -0.08
h Euro 36,0322 % -0.08
h Sterlin 42,9299 % -0.06
h Altın (Gr) 2.571,39 %0,40
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Sucuklarını benzinlikte yıkayan kişilere 150 bin lira para cezası veriliyor

Sucuklarını benzinlikte yıkayan kişilere 150 bin lira para cezası veriliyor

Bir benzin istasyonunda kamyonetteki etiketsiz sucukları tazyikli su ile yıkayan 2 kişiye ceza kesileceği bildirildi. Kamuoyunda tepki çeken olayın ardından jandarma ekipleri harekete geçti ve 2 şüpheliyi yakaladı. Sucuklar Tarım İl Müdürlüğü tarafından imha edildi ve afyonkarahisardaki üretim tesislerinde yapılan incelemede olumsuz bir değere rastlanmadı. Ancak şüphelilere etiketsiz sucuk sattıkları gerekçesiyle yaklaşık 150 bin lira ceza kesilecek.

Bursa’da bir benzin istasyonunda, tazyikli suyla kamyonetteki etiketsiz sucukları yıkayan kişilere yaklaşık 150 bin lira ceza kesileceği öğrenildi. Jandarma ekipleri tarafından ele geçirilen 70 kilo sucuk ise Bursa Tarım İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından imha edildi. Numunelerin incelenmesi sonucunda Afyonkarahisar’daki üretim tesislerinde herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi.

Bursa’nın Gemlik ilçesine bağlı İstanbul Yolu Kurtul Mahallesi’nde bulunan bir benzin istasyonunda, 6 Ocak 2024 tarihinde panelvan kamyonet içerisinde bulunan 2 kişinin sucukları tazyikli su tabancasıyla yıkaması dikkat çekti. Vatandaşlar tarafından kaydedilen bu görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine, Bursa İl Tarım Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri harekete geçti. Görüntülerde yer alan benzin istasyonunun güvenlik kamerası kayıtlarından 16 AEV 265 plakalı kamyonetin sahibi İ.Y.’ye (48) ulaşıldı. İ.Y., aracın eşi Hüseyin Y. (55) ve Fatih M. (35) tarafından kullanıldığını belirtmesi üzerine jandarma ekipleri kısa sürede şüphelileri yakaladı.

Sucukları sağlığa zarar verecek şekilde yıkadıkları tespit edilen 2 kişi ile birlikte sucukların bulunduğu panelvan minibüs, jandarma karakoluna götürüldü. El konulan 70 kilo sucuk ise Bursa Tarım İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından imha edildi.

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, sucukların üretildiği Afyonkarahisar’daki tesislerin incelenmesi için bilgiyi Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne iletti. İfadeleri alınan Hüseyin Y., Fatih M. ve aracın sahibi İ.Y. serbest bırakılırken, tesislerde yapılan numune analizlerinde herhangi bir olumsuz sonuç tespit edilmedi. Ancak, şüphelilere etiketsiz sucuk sattıkları gerekçesiyle toplamda yaklaşık 150 bin lira ceza kesileceği öğrenildi.

Bakan Göktaş, “Cumhuriyet’in 100. yılında gerçekleştireceğimiz her adımın tarihi bir öneme sahip olduğunun bilincinde olarak çalışıyoruz” dedi.

Sıradaki haber:

Bakan Göktaş, “Cumhuriyet’in 100. yılında gerçekleştireceğimiz her adımın tarihi bir öneme sahip olduğunun bilincinde olarak çalışıyoruz” dedi.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.