h Dolar 33,0933 % 0.08
h Euro 36,2814 % 0.08
h Sterlin 43,1097 % 0.14
h Altın (Gr) 2.620,37 %0,25
h BIST100 11.188,63 %0,49
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Sinop’ta fırtına sonrasında balık tezgahları istavrit ve mezgille tıka basa dolu

Sinop’ta fırtına sonrasında balık tezgahları istavrit ve mezgille tıka basa dolu

Sinop'ta üç gün süren fırtınanın ardından balıkçılar, ağlarını toplayarak tekrar denize açıldı. Yoğun ilgi gören istavrit ve mezgit, balık tezgahlarını doldurdu. Balıkçılar, denizden çıkan balıklardan ve fiyatlardan memnun olduklarını dile getirdi. Mezgit 100 TL, istavrit 50 TL, zargana 150 TL ve hamsi ise 80 TL olarak satıldı. Sinop'un deniz ürünleriyle ünlü olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Sinop’ta yaşanan üç günlük fırtına sona erdi ve balıkçılar tekrar denize açıldı. Fırtınanın ardından balık ağları istavrit ve mezgit ile dolup taştı.

Sinop’ta balık tezgahları akşam saatlerinde yoğunluk yaşadı. Balıkçılar tarafından getirilen istavrit ve mezgit, vatandaşlar tarafından tercih edildi. Balık tezgahlarında sunulan çeşitlilik, bölgenin deniz ürünleri açısından ünlü olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Balıkçı Kubilay Öztürk, “Balık fiyatları şu anda normal seviyede. Deniz bize bereket getiriyor ve güzel balıklar çıkıyor. Şu anda istavrit ve mezgit bulunmaktadır. Müşterilerimiz hem balıklardan hem de fiyatlardan memnunlar. Balık, şu anda en ucuz ve sağlıklı besin kaynağıdır” dedi.

Mezgit 100 TL, istavrit 50 TL, zargana 150 TL ve hamsi ise 80 TL’den alıcı buldu.

Kapatılan pavyonlar hakkında Kütahya Valisi Işın’dan açıklama geldi

Sıradaki haber:

Kapatılan pavyonlar hakkında Kütahya Valisi Işın’dan açıklama geldi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.