h Dolar 33,0624 % -0.02
h Euro 36,1642 % -0.02
h Sterlin 43,0316 % -0.03
h Altın (Gr) 2.617,67 %0,15
h BIST100 11.216,14 %0,74
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Sındırgı halkı, şehitlere saygı ve Gazze için acil ateşkes çağrısıyla yürüyüş düzenledi

Sındırgı halkı, şehitlere saygı ve Gazze için acil ateşkes çağrısıyla yürüyüş düzenledi

Türkiye genelinde gerçekleştirilen yürüyüşlerde, Şehitlere Saygı ve Gazze İçin Acil Ateşkes için Sındırgı ilçesinden de destek geldi. Sivil toplum platformunun öncülüğünde başlayan yürüyüş, Şerif Paşa Camii'nden Cumhuriyet Meydanı'na Türk bayrakları ve teröre karşı pankartlar eşliğinde gerçekleşti. Yürüyüş sonrasında Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı, terör örgütlerine lanet mesajları verildi. Şehitlere rahmet dilenen yürüyüşe birçok kurum ve vatandaş katıldı.

Türkiye genelindeki birçok sivil toplum kuruluşunun desteğiyle, şehit olan askerler ve Filistin’deki acil ateşkes çağrıları için yürüyüşler gerçekleştirildi. İşgalci İsrail’in Gazze’deki saldırılarına son verilmesi talep edilirken, Sındırgı ilçesinden de destek geldi. Yüzlerce kişi, Türk bayrakları ve terörü lanetleyen pankartlar eşliğinde, Şerif Paşa Cami’nden Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Yürüyüş sonunda Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı ve öğrencilerin şiirleri okundu. Sivil toplum kuruluşları tarafından ortak bir açıklama okunurken, şehitler anıldı ve terör örgütlerine lanet mesajları verildi. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, şehitlere ve tüm şehitlere rahmet diledi ve terörün sona ermesi için mücadeleye devam edeceklerinin altını çizdi. İsrail zulmünün son bulması ve Pençe Kilit operasyonunda şehit düşen Mehmetçikler için dua edildi. Yürüyüşe Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Cemil Atla, MHP İlçe Başkanı Hasan Aslan, şehit aileleri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı, şehitlerimize dua için sabah namazında buluşulacağını açıkladı.

Sıradaki haber:

Diyanet İşleri Başkanı, şehitlerimize dua için sabah namazında buluşulacağını açıkladı.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.