h Dolar 33,0783 % 0.15
h Euro 36,1784 % 0.15
h Sterlin 43,0798 % 0.38
h Altın (Gr) 2.612,32 %-0,35
h BIST100 11.134,08 %-0,05
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • SANKON’un istihdam yaratmasıyla 50 bin genç umutlanıyor

SANKON’un istihdam yaratmasıyla 50 bin genç umutlanıyor

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON), Türkiye'nin istihdam politikasına destek amacıyla 50 bin gence iş imkanı sunmaya başlıyor. Bu yıl da geçmiş yıllarda olduğu gibi, SANKON üye şirketleri aracılığıyla istihdama katkıda bulunacak. SANKON Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, gençlerin istihdamının önemine vurgu yapılırken, Türkiye'nin ekonomik büyümesiyle istihdam oranında da bir artış beklendiği belirtildi. SANKON'un, Türkiye'nin yüzyılı hedefine destek olmak için 50 bin gence iş imkanı sağlama kararı aldığı ifade edildi. Bu kapsamda başlatılan çalışmalarda, ticaret ve sanayi odaları, borsalar ve ekonomik sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yapılacak. SANKON, sosyal sorumluluk projelerine her zaman önem verdiğini vurgulayarak, bu ve benzer projelere kararlılıkla katkı vermeyi sürdüreceğini ifade etti.

SANKON, Türkiye yüzyılında istihdam politikasına destek amacıyla üye şirketleri aracılığıyla 50 bin gence iş imkanı sağlayacak. Gençlerin istihdamı, Ülkelerin ekonomik başarısı ve gücü için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle SANKON Yönetim Kurulu, Türkiye yüzyılında da hükümetin istihdam politikalarına destek vermek için üye şirketleri vasıtasıyla 50 bin gencin istihdam edilmesi kararı aldı. SANKON Genel Sekreteri Nazmi Tutal, gençlerin istihdamına odaklanmanın ekonomik büyümeyi ve güçlü bir ülke olmayı sağlayacağını belirtti. Tutal, “SANKON olarak, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda da gençlerin istihdamına yönelik çalışmalarımıza başladık. İstihdamın artması, ekonominin düzgün çalışması ve üretimin artması için önem taşımaktadır. Bu doğrultuda, Türkiye yüzyılı hedefine katkı sağlamak amacıyla 50 bin gencin istihdamına yönelik çalışmalarımız başlamıştır.” dedi. SANKON, ticaret ve sanayi odaları, borsalar ve ekonomik sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde bu amaçla komisyonlar oluşturacağını belirtti. SANKON, kamu yararına yapılan sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek verdiğini ve bu ve benzeri projelere kararlılıkla katkı sağlamaya devam edeceklerini vurguladı.

Nevşehir’de Şehit Gökhan Delen ve Kemal Batur’un naaşları büyük bir tören ile karşılandı

Sıradaki haber:

Nevşehir’de Şehit Gökhan Delen ve Kemal Batur’un naaşları büyük bir tören ile karşılandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.