h Dolar 33,0933 % 0.08
h Euro 36,2814 % 0.08
h Sterlin 43,1097 % 0.14
h Altın (Gr) 2.620,37 %0,25
h BIST100 11.188,63 %0,49
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Regaip Kandili’nde Eyüp Sultan Camii’ne binlerce vatandaş akın etti

Regaip Kandili’nde Eyüp Sultan Camii’ne binlerce vatandaş akın etti

İstanbul'da Regaip Kandili dolayısıyla Eyüp Sultan Camii'nde yoğun kalabalık oluştu. Vatandaşlar dua etmek ve Kur'an-ı Kerim okumak için camiye akın etti. Yatsı namazı için yer bulamayanlar ise avluyu doldurdu. Eyüp Sultan Belediyesi tarafından sıcak çorba ve lokum ikramı yapıldı. Fransa'dan gelen bir vatandaş, kandilin tüm İslam alemine hayırlı olmasını ve Gazze'deki kardeşlerin kurtuluşuna vesile olmasını dileğinde bulundu.

İstanbul’da vatandaşlar, üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaip Kandili dolayısıyla Eyüp Sultan Camii’ne yoğun ilgi gösterdi. Regaip Kandili vesilesiyle İstanbullular, Eyüp Sultan Camii’nde bir araya gelerek dua etti ve Kur’an-ı Kerim okudu. Yatsı namazını Eyüp Sultan Camii’nde kılmak isteyen birçok kişi cami içinde yer bulamayınca cami avlusunu doldurdu. Eyüp Sultan Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte binlerce kişiye sıcak çorba ikram edildi ve cami girişlerinde vatandaşlara lokum dağıtıldı. Regaip Kandili sebebiyle bazı insanlar ellerini semaya kaldırıp dua ederken bazıları ise Eyüp Sultan Hazretlerinin kabrine giderek dua ettiler. Fransa’dan Eyüp Sultan Camii’ne gelen Necati Yıldız, “Bu kandilin tüm İslam alemine hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah bu vesileyle Gazze’deki kardeşlerimiz de kurtuluşa erer. Allah onlara yardımcı olsun. En büyük dileğimiz onlar için dua etmek” şeklinde konuştu.

İzmir’de Filistin için eller semaya açıldı! Kandil gecesinde duygusal anlar yaşandı

Sıradaki haber:

İzmir’de Filistin için eller semaya açıldı! Kandil gecesinde duygusal anlar yaşandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.