h Dolar 33,0664 % -0.05
h Euro 36,0371 % -0.05
h Sterlin 42,7349 % -0.22
h Altın (Gr) 2.552,61 %-1,84
h BIST100 11.143,20 %0,03
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Pakistan’da Kalabalıklar Filistin’e Destek İçin Bir Araya Geldi

Pakistan’da Kalabalıklar Filistin’e Destek İçin Bir Araya Geldi

Pakistan’ın Karaçi kentinde İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı destek gösterisi düzenlendi. Cemaat-i İslami (JI) Partisi tarafından organize edilen gösteriye binlerce kişi katıldı. Filistin bayrakları taşıyan göstericiler, saldırıların durması ve Müslüman liderlerin Filistin konusunda birlik olmaları çağrısında bulundu. JI Başkanı Sirajul Haq ise İslam ümmetinin, Filistin'in yanında durma sorumluluğuna vurgu yaptı.

Pakistan’ın Karaçi şehrinde, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının 100. gününde, on binlerce kişi Filistin’e destek gösterisi düzenledi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 100. gününde hala devam ederken, Karaçi’de Cemaat-i İslami (JI) Partisi tarafından organize edilen gösteriye birçok kadın ve çocuk da katılım gösterdi. Filistin bayrakları taşıyan göstericiler, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırılarını kınayarak, saldırıların derhal durdurulmasını ve Müslüman liderlerin Filistin konusunda birlik olmalarını talep etti.

JI Başkanı Sirajul Haq yaptığı konuşmada, İsrail’e karşı Filistin’in yanında durmanın İslam ümmetinin sorumluluğu olduğunu vurguladı.

Almanya’da ırkçılık karşıtı protestolar ve aşırı sağcı AfD Partisi gündemde

Sıradaki haber:

Almanya’da ırkçılık karşıtı protestolar ve aşırı sağcı AfD Partisi gündemde

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.