h Dolar 33,0933 % 0.08
h Euro 36,2814 % 0.08
h Sterlin 43,1097 % 0.14
h Altın (Gr) 2.620,37 %0,25
h BIST100 11.188,63 %0,49
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Osmaneli’de Regaip Kandili’nde dualarla anlam kazanıyor.

Osmaneli’de Regaip Kandili’nde dualarla anlam kazanıyor.

Osmaneli ilçesinde Regaip Kandili dolayısıyla camilerde düzenlenen programlarda dualar edildi ve ibadetler gerçekleştirildi. Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen etkinliklere katılanlar, Kur'an-ı Kerim tilaveti dinledi ve ilahiler okundu. Müftü Recep Işıldar, Regaip gecesinin öneminden bahsederek, dua etmenin ve ibadet etmenin gerekliliğini vurguladı. Ayşe Göllü Camii'nde ise Filistinliler ve tüm şehitler için dualar edildi. Program sonunda katılımcılara irmik helvası ikram edildi.

Osmaneli ilçesinde Regaip Kandili dolayısıyla camilerde özel programlar düzenlendi. Rüstem Paşa Camii’nde Osmaneli Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından İlçe Müftülüğü personeli tarafından düzenlenen programda, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler okundu. Ayrıca, cami cemaatine çeşitli ikramlarda bulunuldu. İlçe Müftüsü Recep Işıldar, Regaip gecesinin müjdeleyici ve Müslümanlar için büyük öneme sahip bir gece olduğunu belirtti. İlahiyatçı, “Miracı, beraati ve ardından Ramazan’ı müjdeliyor. Ramazan ise Kadir Gecesi’ni müjdeliyor. Kadir Gecesi bin geceden daha hayırlıdır. Bu nedenle üç aylar, bizler için ayrı bir öneme sahiptir” dedi.

Ayşe Göllü Camii’nde ise Gazze’deki saldırıların sona ermesi ve bölgede yeniden huzurun sağlanması için, hayatını kaybeden Filistinliler ve tüm şehitler için dualar edildi.

Programlara Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Münür Şahin, siyasi parti başkanları ve vatandaşlar katıldı. Cami çıkışında Kaymakam Ünal ve Belediye Başkanı Şahin, vatandaşların kandillerini kutladı. Program sonunda ise vatandaşlara irmik helvası ikram edildi.

Regaip Kandili’nde tatlı sürpriz Bozüyük Belediyesi’nden

Sıradaki haber:

Regaip Kandili’nde tatlı sürpriz Bozüyük Belediyesi’nden

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.